كفپوش اپوكسي كفپوش اپوكسي

irmakhzan

نحوه اعمال اپوكسي روي فلز و آهن

اعمال اپوكسي روي فلز و آهن ممكن است غير ممكن بنظر برسد اما بايد بدانيد كه تيم ايستا پليمر شريف حرفه اي در اجراي پوشش هاي اپوكسي و پلي يورتان هر كار غير ممكني را ممكن ميكند.

اول از همه بايد سطح را به خوبي تميز كنيد.، با استفاده از ابزار زبر و خشكي مانند سمباده ميتوانيد اين كار را انجام دهيد. البته اگر متراژ كار اعمال رنگ اپوكسي روي آهن يا فلز شما بالاست استفاده از سمباده كار را خيلي دشوار و طولاني مدت ميكند. از اين رو استفاده از دستگاه ساب كار عقلانه تري است. ما براي شما اين كار را در مدت بسيار كوتاهي انجام ميدهيم.

زيرسازي مهم ترين كار براي اعمال اپوكسي روي آهن و فلز است

بعضي از فلزات با روغن هايي كه حاوي مواد دفع كننده رنگ هستند ،  پوشيده شده اند كه بايد قبل از رنگ آميزي به طور كامل از بين بروند. آماده سازي سطح و يا همان زير سازي اپوكسي مهمترين مرحله در فرآيند رنگ است زيرا اپوكسي به خاك ، گريس يا زنگ نزنيد. كيفيت كار مقدماتي به طور مستقيم روي عمر پايان تأثير مي گذارد ، و اگر از اين مرحله آماده سازي صرف نظر كنيد ، به احتمال زياد بعداً وقت و هزينه خود را براي تعميرات صرف مي كنيد.
1. زنگ زدگي را با يك ابزار چرخشي و يك قلاب قلاب برداريد. زنگ زدگي را از روي فلز با استفاده از نوك پيوست مته قلم مو كار كنيد. روي نوك فشار ندهيد ، زيرا اين امر مي تواند به جوش ها آسيب برساند. براي از بين بردن رنگ شل و پوسته پوسته از يك ضايعات استفاده كنيد. براي صاف كردن لبه هاي خشن و صاف كردن سطح نقاشي ، اين فلز را با يك بلوك ماسه ريز ريز ريز كنيد.

2. خاك و گريس را با آب صابون و يك پد تميز كننده برداريد. براي تميز كردن نواحي بزرگ ، از يك پاك كننده كپك زده استفاده كرده و از قالب واشر فشار استفاده كنيد. براي جلوگيري از ايجاد زنگ زدگي ، فلز را با پارچه هاي تميز و بدون پارچه تميز كنيد.

3. زمين را با پارچه هاي رها كنيد. همه چيز را روي فلزي كه نمي خواهيد با كاغذ ماسك پوشانده شده بپوشانيد. كاغذ را با نوار نقاش ايمن كنيد.

4. اسپري رنگ را با پرايمر پر كنيد. از يك آغازگر اچينگ بر روي فلز برهنه يا يك آستر اتصال دهنده بر روي فلز قبلاً رنگ شده استفاده كنيد. اسلحه اسپري را حدود 1 پا از فلز نگه داريد و با استفاده از حركات صاف و جارو ، يك لايه آغشته اسپري را اسپري كنيد. اجازه دهيد تا آغازگر براي مدت زمان توصيه شده توسط سازنده خشك شود. يك لايه دوم پرايمر را بماليد و بگذاريد كاملاً خشك شود. اگر از رنگ DTM (مستقيم به فلز) استفاده مي كنيد ، مي توانيد اين مرحله را حذف كنيد.

5. اسلحه اسپري و شيلنگ را با نازك تر رنگ پاك كنيد تا آستر آن جدا شود. سمپاش رنگ را با رنگ فلزي اپوكسي پر كنيد. اسلحه اسپري را حدود 1 پا از فلز نگه داريد و با استفاده از حركات صاف ، جاروبرقي و سكته هاي همپوشاني ، يك لايه رنگ را اسپري كنيد. براي اطمينان از پوشش يكنواخت رنگ ، فاصله ثابت از فلز را حفظ كنيد. بگذاريد رنگ براي مدت زمان توصيه شده توسط سازنده خشك شود و يك لايه رنگ دوم را با استفاده از سكته هاي عمود بر آنچه كه براي روكش اول استفاده مي شود بماليد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/4/7  ساعت: ۱۴ توسط:irmakhzan :

كفپوش استخر

انتخاب كفپوش مناسب براي استخر بسيار اهميت دارد. كفپوش اپوكسي يكي از بهترين گزينه ها براي استخر است. زيرا استخر در تماس مستقيم با آب است و فشار هيدرواستاتيكي بر آن وارد ميشود. ساخت استخر و كفسازي آن به دليل زوايا و متراژ بالا بايد طوري طراحي و انتخاب گردد كه كمترين تعميرات را داشته باشد. براي كاربري استخر نياز به پوششي است كه كاملا در برابر آب و رطوبت نفوذناپذير باشد و به بافت سازه استخر نفوذي نداشته باشد و سبب تخريب نشود.

وجود آب در استخر و تماس آن با سازه سيماني و بتني سبب توليد ميكروارگانيسم و جلبك خواهد شد. بنابراين بايد از كفپوشي استفاده كرد كه از توليد و رشد ميكروارگانيسم جلوگيري كند زيرا در درجه اول بهداشت استخر اهميت دارد همچنين از منظر ديگر، رشد جلبك سبب ميشود كه شستشوي استخر در دوره‌هاي زيادي صورت گيرد كه وقت و هزينه زيادي را بايد صرف كرد. نوعي از كفپوش بر پايه رزين ترموست، اپوكسي نام دارد كه با هاردنر آميني و يا آميدي مورد استفاده قرار ميگيرد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/2/27  ساعت: ۱۵ توسط:irmakhzan :

اجراي كفپوش اپوكسي در شيراز

اگر نياز به كفپوش اپوكسي در شيراز داريد اين مقاله از ايستا پليمر شريف ويژه شماست. پوشش‌دهي كف يكي از مسائل روز در كشور و جهان ميباشد. زيرا پوشش‌هاي سنتي نظير سراميك، موزاييك، پاركت و … مشكلاتي از قبيل توليد صداي زياد، تخريب و شكستگي، عمر مفيد كم، تجمع گرد و خاك و ميكروب بين درزها را دارد.

كاربردهاي كفپوش اپوكسي در شيراز

امروزه كفپوشهاي مدرن پايه پليمري نظير كفپوش اپوكسي و كفپوش پلي يورتان جايگزين كفپوش سنتي در محيط‌هاي تجاري شده است. كاربرد اين نوع كفپوش در مجتمع تجاري، ورزشگاه‌ها، بيمارستان‌ها، پاركينگ تجاري، دكوراتيو كردن يك محيط، كفپوش دستشويي و حمام جهت ضد رطوبت و آنتي باكتريال است. مزاياي كفپوش اپوكسي عبارتند از طول عمر بالا، مقاومت عالي در برابر مواد شيميايي (اسيد، باز، حلال‌ها)، مقاومت بالا در برابر تردد زياد و تنشهاي وارده، مقاومت عالي در برابر ميكروبها به دليل ساختار يكپارچه، شستشوي آسان و سريع به دليل يكپارچگي و چسبندگي عالي به سطوح زيرين.

مزيتهاي كفپوش اپوكسي شيراز

بنابراين با توجه به مزايايي كه كفپوش اپوكسي نسبت به كفپوشهاي سنتي دارد و قيمت كمتر آن نسبت به كفپوش پلي يورتان، كاربردهاي زيادي نيز دارد. شهر شيراز با توجه به اينكه يك شهر بزرگ در كشور است و روز به روز روند پيشرفت تمامي شهرها بيش از پيش ميشود، ساخت مجتمع تجاري‌هاي جديد نيز در آن بيشتر شده و نياز به كفپوش از نوع اپوكسي دارد، همچنين بيمارستانهاي اين شهر نياز به كفپوشي با دوام عالي و خاصيت ضد باكتري را دارد كه قابليت اجرا و پتانسيل اجرا در اين شهر را دارد.

منبع


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/2/23  ساعت: ۱۵ توسط:irmakhzan :

اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه

چرا اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه است

چرا اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه است و چه ويژگي هايي دارد؟ در اين مقاله از ايستا پليمر شريف به اين موضوع ميپردازيم. بسياري از مجتمع هاي تجاري و ادارات مختلف كه داراي رفت و آمد بسياري هستند و عبور و مرور وسايل نقليه در پاركينگ هايشان بسيار زياد است در پي يافتن كفپوش هايي هستند كه هم دوام و استحكام خوبي داشته باشد و هم از لحاظ مالي مقرون به صرفه باشد، ما در اين مقاله به دنبال پاسخي براي اينكه چرا كفپوش اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه است، مي باشيم.

كفپوش اپوكسي پاركينگي مقاومت بتن در برابر فرسايش، تخريب و اكثر مواد شيميايي را افزايش داده، مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و ساير مايعات به بتن جلوگيري مي‌كند. كفپوش اپوكسي پاركينگي سبك و كم حجم بوده و از ايجاد هرگونه گرد و غبار جلوگيري مي‌كند. كفپوش اپوكسي به صورت يكپارچه و در رنگ‌ هاي متنوع با ضخامت هاي متفاوت اجرا مي‌گردد.

 

كفپوش اپوكسي پاركينگي با ضخامت ۳ ميليمتر، افزايش مقاومت فشاري بتن را تا ۱۱۰۰ كيلوگرم بر سانتي متر مربع در بر دارد. سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفيد و سرعت در ترميم آن، از ساير امتيازات اين پوشش مي‌باشد. ساختار شيميايي اپوكسي‌ اين اجازه را مي‌دهد كه بسپارهاي گوناگوني با خواص بسيار متفاوت توليد شود. نقل از ويكي به طور كلي اپوكسي‌ ها را به خاطر چسبندگي، مقاومت شيميايي و گرمايي، خواص خوب يا حتي عالي مكانيكي، و مقاومت الكتريكي بسيار خوب آنها نسبت به اكثر رزين هاي ديگر مي‌شناسند.

كفپوش پاركينگ / كاربري كفپوش اپوكسي پاركينگي

كفپوش اپوكسي پاركينگي مناسب و قابل اجرا براي انواع پاركينگ ها مي باشد. اجراي كفپوش پاركينگ هتل ها، كفپوش پاركينگ مراكز خريد، كفپوش پاركينگ خانه، كفپوش پاركينگ تجاري، كفپوش پاركينگ طبقاتي، كفپوش پاركينگ عمومي و غيره از جمله تجربيات ارزشمند ما مي باشند.

اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگي

اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگ بر روي بتن كف به آساني نقاشي روي ديوار است. پس از انجام محاسبات، انتخاب رنگ و نظافت صورت گرفته، اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگي آسان ترين بخش كار بوده و به خوبي يك باند، كفپوش اپوكسي پاركينگي نياز به يك سطح حد اقل كمي زبر و مضرس و البته كاملا تميز دارد. جهت اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگي بايد حداقل بين ۳۰ تا ۶۰ روز (با توجه به شرايط آب و هواي محيطي) از زمان اجراي بتن سپري شده باشد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/1/31  ساعت: ۱۴ توسط:irmakhzan :