irmakhzan irmakhzan .

irmakhzan

اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه

چرا اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه است

چرا اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه است و چه ويژگي هايي دارد؟ در اين مقاله از ايستا پليمر شريف به اين موضوع ميپردازيم. بسياري از مجتمع هاي تجاري و ادارات مختلف كه داراي رفت و آمد بسياري هستند و عبور و مرور وسايل نقليه در پاركينگ هايشان بسيار زياد است در پي يافتن كفپوش هايي هستند كه هم دوام و استحكام خوبي داشته باشد و هم از لحاظ مالي مقرون به صرفه باشد، ما در اين مقاله به دنبال پاسخي براي اينكه چرا كفپوش اپوكسي پاركينگ مقرون به صرفه است، مي باشيم.

كفپوش اپوكسي پاركينگي مقاومت بتن در برابر فرسايش، تخريب و اكثر مواد شيميايي را افزايش داده، مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و ساير مايعات به بتن جلوگيري مي‌كند. كفپوش اپوكسي پاركينگي سبك و كم حجم بوده و از ايجاد هرگونه گرد و غبار جلوگيري مي‌كند. كفپوش اپوكسي به صورت يكپارچه و در رنگ‌ هاي متنوع با ضخامت هاي متفاوت اجرا مي‌گردد.

 

كفپوش اپوكسي پاركينگي با ضخامت ۳ ميليمتر، افزايش مقاومت فشاري بتن را تا ۱۱۰۰ كيلوگرم بر سانتي متر مربع در بر دارد. سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفيد و سرعت در ترميم آن، از ساير امتيازات اين پوشش مي‌باشد. ساختار شيميايي اپوكسي‌ اين اجازه را مي‌دهد كه بسپارهاي گوناگوني با خواص بسيار متفاوت توليد شود. نقل از ويكي به طور كلي اپوكسي‌ ها را به خاطر چسبندگي، مقاومت شيميايي و گرمايي، خواص خوب يا حتي عالي مكانيكي، و مقاومت الكتريكي بسيار خوب آنها نسبت به اكثر رزين هاي ديگر مي‌شناسند.

كفپوش پاركينگ / كاربري كفپوش اپوكسي پاركينگي

كفپوش اپوكسي پاركينگي مناسب و قابل اجرا براي انواع پاركينگ ها مي باشد. اجراي كفپوش پاركينگ هتل ها، كفپوش پاركينگ مراكز خريد، كفپوش پاركينگ خانه، كفپوش پاركينگ تجاري، كفپوش پاركينگ طبقاتي، كفپوش پاركينگ عمومي و غيره از جمله تجربيات ارزشمند ما مي باشند.

اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگي

اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگ بر روي بتن كف به آساني نقاشي روي ديوار است. پس از انجام محاسبات، انتخاب رنگ و نظافت صورت گرفته، اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگي آسان ترين بخش كار بوده و به خوبي يك باند، كفپوش اپوكسي پاركينگي نياز به يك سطح حد اقل كمي زبر و مضرس و البته كاملا تميز دارد. جهت اجراي كفپوش اپوكسي پاركينگي بايد حداقل بين ۳۰ تا ۶۰ روز (با توجه به شرايط آب و هواي محيطي) از زمان اجراي بتن سپري شده باشد.


برچسب: كفپوش اپوكسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۷:۵۸ توسط:irmakhzan موضوع:

دريچه فاضلاب پلاستيكي بهتر است يا كامپوزيت

در اين مقاله از ايستا پليمر شريف به بررسي سوال دريچه فاضلاب پلاستيكي بهتر است يا كامپوزيت ميپردازيم. استفاده از مواد پليمري به جاي فلزات و يا چدن براي توليد دريچه منهول به دليل مقاومت شيميايي بالا، استحكام عالي، خواص ضد زنگ زدگي و عدم پوسيده شدن و در نتيجه آن عمر بالاي دريچه منهول اهميت دارد. اما دريچه منهول سنتي مانند چدن نيز در مواردي كاربرد دارد. بسته به شرايط آب و هوايي و نوع كاربري استفاده از دريچه منهول با جنس‌هاي مختلف به كار گرفته ميشود.

روشهاي دستي، ماشيني و يا تركيبي از روشهاي ذكر شده جهت توليد درب منهول كامپوزيت به كار برده مي شوند. توليد درب منهول كامپوزيتي ، به روش دستي بسيار زمان بر بوده و كيفيت نهايي سطح محدود به توانمندي اپراتور در توليد دارد.

دريچه منهول در واقع منهول را پوشش مي‌دهد اغلب ساخته شده از چدن، بتني يا تركيبي از اين دو يا كامپوزيتي و يا كوپليمر مي‌باشد. اين باعث مي‌شود آن‌ها را ارزان و قوي و سنگين معمولاً با وزن بيش از ۱۱۳ كيلوگرم (۲۴۹ پوند)است ولي دريچه منهول كامپوزيتي در مقايسه با چدني و انواع ديگر بسار سبكتر مي‌باشد. وزن كمك مي‌كند تا به نگه داشتن آن‌ها را در مكان و زماني كه ترافيك بر آن‌ها عبور مي‌كند و باعث مي‌شود دسترسي براي افراد غيرمجاز و بدون ابزار مناسب به آن‌ها را غيرممكن بسازد. دريچه‌هاي كوپليميري معمولاً نسبت به انواع ديگر سبك تر و غيرقابل سزقت مي‌باشند.

دريچه كامپوزيت, از تركيب مواد و رزين‌هاي پليمري و مواد شيميايي ديگر حاصل مي‌شوند. دريچه منهول كامپوزيتي به دليل كاهش هزينه‌ها، مقاومت مكانيكي و هيدروليكي بالا و مقاومت شيميايي و حتي حرارتي بالا و مقاوم بودن در برابر آتش، مواد شيميايي خورنده و فرسايش به شدت در حال رشد و جايگزين شدن محصولات فلزي مي‌شوند.

دريچه منهول همچنين ممكن است از شيشه تقويت شده با پلاستيك يا ساير مواد كامپوزيت (به خصوص در اروپا يا كه در مواقع نگراني از ربوده شدن) ساخته شده باشد. به دليل قانون محدود قابل قبول دستي به دست وزنه اروپا ديده مي‌شود حركت به سوي سبك‌وزن كامپوزيت و پوشش كوره و مواد نيز بايد از مزاياي لغزش مقاومت الكتريكي و عايق خواص. در ايران توليد دريچه كوپليمر به صورت يك نوآوري در صنعت در سال 1391 به ثبت رسيد. اين دريچه به‌طور انحصاري توسط شركت چدن كاوه( داراي گواهي نامه نوآوري) توليد و ارائه ميگردد. مهم‌ترين ويژگي اين دريچه ضد سرقت بودن آن مي‌باشد .

يك دريچه منهول نشسته بر روي يك پايه فلزي با كوچكتر الحاق rim كه متناسب با پوشش. پايه و پوشش هستند گاهي اوقات به نام «ريخته گري» چرا كه آن‌ها معمولاً توسط يك فرايند ريخته‌گريبه‌طور معمول شن و ماسه ريخته‌گري تكنيك‌هاي.
انتخاب سوراخ در پوشش كوره پالو آلتو كاليفرنيا، ايالات متحده آمريكا

اين پوشش معمولاً از ويژگي‌هاي «انتخاب چاله» اي كه به آن يك قلاب رسيدگي ابزار قرار داده شده‌است براي بلند كردن آن‌ها را. انتخاب سوراخ را مي‌توان پنهان تر ميخ درب يا مي‌توانيد اجازه مي‌دهد نور به درخشش را از طريق. يك كوره انتخاب كنيد يا قلاب است كه به‌طور معمول مورد استفاده براي بلند كردن آن‌ها را هر چند ابزار ديگر را مي‌توان به عنوان به خوبي از جمله برق است.
رنگ كوره پوشش در اوزاكابا ژاپن

اگر چه اين پوشش مي‌دهد بيش از حد بزرگ به راحتي كلكسيونيخود را در همه جا و بسياري از الگوها و شرح چاپ شده در آن‌ها باعث شده‌است تا برخي از مردم به جمع‌آوري تصاوير را پوشش مي‌دهد از سراسر جهان است. با توجه به Remo Camerota نويسنده يك كتاب در مورد اين موضوع با عنوان Drainspotting95%, شهرداري‌ها بايد خود را طراحي جلد اغلب با رنگارنگ منبت كاري رنگ.

با وجود وزن خود و دست و پاگير طبيعت، سوراخ ادم رو پوشش مي‌دهد گاهي اوقات به سرقت رفتهمعمولا براي فروش مجدد به عنوان ضايعات به خصوص زماني كه قيمت فلز افزايش يابد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۸:۰۸ توسط:irmakhzan موضوع:

دستگاه چربي گير فاضلاب

دستگاه چربي گير در سيستم فاضلاب چيست؟

 

چربي گير يا چربي گير فاضلاب ، پكيج جدا سازي چربي و مواد روغني از مايعات و آب مي‌باشد كه مي‌توانيد براي فاضلاب رستوران‌ها، تالارها و آشپزخانه‌ها از آن استفاده نموده و با قيمت مناسب آن را تهيه نماييد. يكي از آلاينده‌هاي معمول در فاضلاب صنايع مختلف همچون رستوران‌ها و آشپزخانه‌هاي صنعتي، وجود روغن و چربي در پساب خروجي مي‌باشد، در برخي موارد غلظت آلاينده‌هاي فوق به قدري بالا است كه لزوم استفاده از يك واحد چربي گير براي جلو گيري از ايجاد مشكلات بيشتر نظير(آلودگي محيط زيست و گرفتگي چاه و انسداد) توصيه مي‌گردد.
روغن و چربي از آلاينده‌هاي موجود در فاضلاب صنايع مختلف هستند كه وجود اين مواد در غلظت‌هاي بالا استفاده از دستگاه چربي گير را ضروري مي‌سازد. لازم است اين چربي و روغن پيش از تصفيه فاضلاب از آن جدا شوند. در ادامه براي آشنايي بيشتر با دستگاه چربي گير در سيستم فاضلاب با ما باشيد. براي درخواست لوله بازكني روي ما حساب كنيد.

 


چرا چربي‌ها نبايد وارد فاضلاب شوند؟

 

الزام استفاده از چربي گير: ورود فاضلاب‌هاي حاوي چربي و روغن به فاضلاب باعث رسوب ذرات چربي و روغن در ديواره لوله‌ها و اتصالات و بالتبع گرفتگي(Fouling) اتصالات مي‌شود. از طرف ديگر در اكثر رستوران‌هاي بين شهري مستقيماً پساب آشپزخانه را به داخل چاه تخليه مي‌كنند. اين امر باعث گرفتگي روزنه‌هاي ديواره چاه و در نتيجه كاهش قدرت جذب چاه مي‌شود. بنابراين استفاده از چربي گير جهت جداسازي و حذف ذرات چربي و روغن از پساب، قبل از ورود به شبكه فاضلاب امري ضروري مي‌باشد.

 
دستگاه چربي گير در سيستم فاضلاب

 

چربي گير، وسيله اي براي جداسازي روغن و چربي از فاضلاب است كه استفاده از آن در آشپزخانه‌ها ساده ترين راه حل براي جلوگيري از تجمع چربي‌ها و به دنبال آن جلوگيري از گرفتگي لوله‌هاي فاضلاب مي‌باشد.


انواع چربي گير

از انواع مختلف چربي گيرها مي‌توان به چربي گير پلي اتيلن، چربي گير، كامپوزيتي(GRP) و چربي گير بتني اشاره نمود.

اما استفاده از چربي گير چه ضرورتي دارد؟

    كاهش ميزان آلودگي فاضلاب ورودي به تصفيه خانه
استفاده از يك سبد آشغال گير براي جلوگيري از پر شدن سريع چاه با ذرات غذا
جلوگيري از ورود چربي و روغن به سيستم فاضلاب كه در نتيجه آن با مشكل گرفتگي لوله فاضلاب مواجه نخواهيم شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۸:۴۳ توسط:irmakhzan موضوع:

دستكش يكبار مصرف را جدي بگيريم

دستكش يكبار مصرف كيوي پلاست، يكي از محصولات پرطرفدار شركت كيوي پلاست است. با گسترش روزافزون حساسيت‌ها در مورد رعايت بهداشت در عرصه‌هاي مختلف، دستكش يكبار مصرف هم به سبد خريد بسياري از افراد راه پيدا كرده‌اند. موردي كه اتفاقاً ديگر به‌سختي مي‌توان آن را كنار گذاشت. زيرا جدا از كليدي بودن آن براي حفظ و رعايت بهداشت و سلامت، به يك عادت و سنت در استفاده افراد تبديل شده است.

موارد استفاده دستكش يكبار مصرف

دستكش‌هاي كيوي پلاست در حوزه‌هاي مختلف و براي مشاغل گوناگون مورد استفاده قارارمي‌گيرند به طور مثال: آشپزها، مهندسان و … براي عدم تماس با مواد غذايي و هنگام لمس عناصر خطرناك از دستكش استفاده مي‌كنند.

علاوه بر اين دستكش‌ها براي رفع نياز پزشكان، عطارها و … براي رعايت مسائل بهداشتي روزمره‌ مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از طرفي خيلي از افراد و يا خانم‌هاي خانه‌دار براي خريد نان و … نياز به اين محصول دارند از طرفي با توجه به وجود باكتري سالمونلا در مواد غذايي خام استفاده از دستكش‌هاي يكبار مصرف در هنگام تماس دست با مواد غذايي خام مانند مرغ و گوشت به‌شدت توصيه مي شود.

اين موضوع در كشورهاي پيشرفته هم مورد توجه ويژه بسياري از افراد قرارگرفته است. در نظر داشته باشيد كه با وجود انواع ويروس‌هاي و باكتري‌ها كه در معرض تماس با بدن مي‌باشند‌ براي خريد لوازم بيرون از خانه مانند نان و ديگر محصولات،  بعد از استفاده از دستكش يكبار مصرف آن را پيش خود نگه نداريد و براي دفعات  بعدي از دستكش يكبار مصرف جديد استفاده كنيد تا به اين شكل از  ابتلا به انواع بيماري‌ها پيشگيري نماييم.

دستكش يكبار مصرف

يكي از مطرح‌‌ترين برندها در زمينه توليد دستكش‌هاي يكبار مصرف، كيوي پلاست است. اين محصول ويژگي‌هاي ممتازي دارد كه مانند ديگر محصولاتش آن‌ را نسبت به رقيب‌هايش در بازار متمايز مي‌كند. از ويژگي‌هاي مهم و بارز اين محصول، ضخامت بالا و كشش بسيار مناسب دستكش‌هاي آن است.

اين ويژگي سبب شده تا مصرف‌كنندگان نگران پارگي دستكش يكبار مصرفشان نبوده و رعايت نكات بهداشتي و سلامت را در هنگام استفاده از دستكش يكبار مصرف تضمين ‌شده بدانند. دستكش‌هاي يمبار مصرف كيوي پلاست به صورت تك سايز توليد مي‌شود  براي گروه هاي سني مختلف در خانم‌ها و آقايان قابل استفاده است.

نكته مهم متمايز كننده اين است كه در توليد دستكش يكبار مصرف كيوي پلاست از مواد بهداشتي كه داراي تاييديه وزارت بهداشت هستند استفاده مي‌شود به همين علت از آنها در مراكز بهداشتي و درماني، همچنين براي تماس مستقيم با محصولات خوراكي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

دستكش‌هاي يكبار مصرف كيوي پلاست در انواع مختلف توليد و به بازار عرضه مي‌شود تا به خوبي پاسخگوي نياز مختلف مصرف كنندگان باشد. از انواع دستكش‌ها مي‌توان به دستكش يكبار مصرف  100 عددي و دستكش يكبار مصرف تقويمي اشاره كرد.


برچسب: دستكش يكبار مصرف،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۸:۰۱ توسط:irmakhzan موضوع:

راهنماي انتخاب و خريد منبع آب موتورخانه

مخزن آب براي موتورخانه

مخزن آب موتورخانه جهت تامين آب گرم مصرفي ساختمان با استفاده از آب گرم ديگ موتورخانه مورد استفاده قرار ميگيرد.

منبع آب گرم دو جداره افقي دماتجهيزمنبع دو جداره همانطور كه از نام آن مشخص است از دو جداره (از جنس ورق گالوانيزه فولادي) تشكيل شده است كه در جداره داخلي آن آب بهداشتي شهري (توسط لوله ورودي آب) و جداره بيروني آن آب گرم ديگ حرارت مركزي جريان مي يابد و با انتقال حرارت از آب ديگ به آب بهداشتي شهري در جداره دوم منبع دو جداره، آب گرم و بهداشتي براي مصرف ساكنين ساختمان تامين مي شود.

بطور كلي منبع آب گرم دو جداره بصورت افقي ساخته مي شود و در موتورخانه ساختمان هاي كم واحد (تا 10 واحد) نصب و مورد استفاده قرارمي گيرند. منابع دو جداره علاوه بر قيمت ارزان تر نسبت به منابع كويلي، نيازي به اختصاص پمپ سيركولاتور مجزا براي گردش آب گرم ديگ در جداره گرم كننده آب منبع دو جداره ندارند.

ويژگيهاي مخزن آب موتورخانه ايستا پليمر شريف

از ويژگي هاي مخزن آب موتورخانه ايستا پليمر شريف مي توان به گرم كردن حجم زيادي آب در مدت زماني كوتاه حتي بدون استفاده از پمپ سيركولاتور آب ديگ اشاره نمود، ( بدليل جريان ثقلي آب گرم رفت و برگشت ديگ ) كه اين ويژگي آن را براي مكانهايي مانند آپارتمان هاي مسكوني، اداري، استخرهاي شنا و كليه اماكني كه نياز به آب گرم قابل مصرف دارند مناسب مي سازد.

چالش استفاده از منابع دو جداره آب گرم اين است كه در صورت بروز يك سوراخ يا نشتي كوچك در بين دو جداره آن، معمولاَ امكان تعمير آن وجود ندارد و تعمير اصولي اينگونه منابع سخت و دشوار است.

  • جنس بدنه و ظرفيت ها

بدنه منبع آب گرم دوجداره افقي ايستا پليمر شريف از جنس ورق فولادي با روكش گالوانيزه گرم ساخته شده و از ظرفيت 300 الي 2000 ليتر نيز قابل سفارش است.

  • ظرفيت منبع دو جداره

انجام محاسبه و تعيين ضخامت صحيح ورق گالوانيزه مورد استفاده در ساخت منبع دوجداره، بر اساس ظرفيت، فشار كار (فشار آب درون منبع) و همچنين رعايت استانداردهاي بين المللي مخازن تحت فشار، بسيار مهم است.

از عوامل ديگري كه در تعيين ضخامت صحيح ورق مورد استفاده در ساخت منبع آب گرم كويلي و منبع دوجداره حائز اهميت است، عبارتند از دماي كاري (دماي سيال داخل منبع) و ضريب خوردگي آب مورد استفاده در منبع آب گرم دو جداره.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۵:۲۳ توسط:irmakhzan موضوع:

چرا مخرن دست دوم نبايد بخريم؟

آب آشاميدني سالم ضامن سلامتي شما

مخزن آب دست دوم بخريم يا نه؟ آب آشاميدني سالم براي سلامتي شما و خانواده و افرادي كه از خانه شما بازديد مي كنند بسيار مهم است. آب مورد استفاده براي آشاميدن ، شستشوي دندان ، شستن دست ، حمام كردن ، حمام كردن ، تهيه مواد غذايي و پخت و پز نياز به عاري از ميكروب هاي مضر و مواد شيميايي دارد. اگر آب شما از مخزن جمع آوري آب تأمين مي شود ، اين وظيفه شماست كه آب خود را ايمن كنيد و خطر ابتلا به بيماري ناشي از آب را از آب آلوده مخزن كاهش دهيد. اگر آب شما از منبع تغذيه تامين شود ، ايمني آب شما توسط مقامات محلي كنترل مي شود.

مخازن آب آشاميدني دست دوم


آب مخزن ممكن است از زير جمع آوري شود:

    باران را از پشت بام باران كنيد.
    آب طبيعي (از جويبارها يا درياچه ها).
    سوراخ (سوراخ عميق در زمين).
    بهار.

 

مخازن ناامن


منابع آب از اين منابع به راحتي مي توانند ناامن شوند. مثلا:

    آب سقف ممكن است فاسد كننده باشد و ممكن است آلوده به خاكستر ، گرد و غبار ، اسپري كشاورزي ، مواد پرنده يا پرتوهاي احتمالي باشد.
    آب حاصل از رودخانه ها ، نهرها ، چاله هاي كم عمق و چشمه ممكن است حاوي ميكروب هاي مضر ، مواد شيميايي باشد يا از طعم آن تغيير رنگ و ناخوشايند باشد.
    آب معدني حاوي مواد شيميايي مضر بوده و ممكن است سخت يا خورنده باشد.

اگر از كيفيت آب خود مطمئن نيستيد ،نگران نباشيد ما تيم ايستا پليمر شريف را اعزام ميكنيم تا از سلامت آب آشاميدني مخزن شما مطمئن شوند.
آلودگي آب

آلودگي آب مي تواند بيماري جدي (به عنوان مثال ، اسهال و استفراغ) ايجاد كند ، كه مي تواند به ويژه براي نوزادان ، افراد مسن و افراد داراي سيستم ايمني به خطر بيافتد.
آلودگي منبع آب مخزن مي تواند ناشي از:

    ويروس ها و ميكروب ها (مانند Cryptosporidium ، Giardia ، Campylobacter، Salmonella، E. Coli 0157) از مدفوع حيوانات يا پرندگان كه وارد منبع تأمين مي شوند.
    فرورفتگي پرندگان يا حيوانات روي پشت بام ، حيوانات مرده يا حشرات موجود در روده ها يا درون مخزن.
    برگ ها ، خاك ، يا ساير آوارهاي ورودي به مخزن.
    چشمك زدن به سرب روي پشت بام باعث ايجاد سرب زياد در آب جمع شده مي شود.
    خاكسترهاي آتشفشاني و چوبي ، ريزش اسپري كشاورزي و بقاياي شيميايي از انتشار گازهاي گلخانه اي جاده ها.
    ترك يا سوراخ در مخازن نيمه دفن شده.


راه هاي بهبود كيفيت آب باران جمع آوري شده از سقف


    كل سيستم را به درستي نصب كنيد.
    اطمينان حاصل كنيد كه سطح سقف براي جمع آوري آب باران با كيفيت مناسب است.
    از رنگ سقف ايمن استفاده كنيد:
        رنگ قديمي را براي سرب از طريق واحد بهداشت عمومي محلي خود بررسي كنيد
        رنگي را انتخاب كنيد كه سازنده توصيه مي كند براي آب پشت بام مناسب باشد.
    از لوله و پلاستيك هاي پلاستيكي مصوب براي جمع آوري آب باران استفاده كنيد.
    براي جلوگيري از انسداد روده ها و باقي مانده برگها ، مش مشبك نصب كنيد.
    يك مش ريز (مانند صفحه نمايش زباله) و اولين دستگاه انتقال دهنده گرگرفتگي (وسيله اي كه باعث مي شود آلوده شدن آب مخزن را با منحرف كردن اولين گرگرفتگي آب آلوده هنگام باران زدايي ، كاهش دهد) قرار دهيد.
    لوله ورودي را به مخزن نصب كنيد تا آب بام در نزديكي قسمت زير مخزن از طريق خم ‘U در لوله وارد شود. با اين كار از ايجاد مزاحمت در رسوب مخزن جلوگيري مي شود. براي خروج آب از نزديكي بالاي مخزن ، يك لوله خروجي شناور قرار دهيد. اين شلنگ خروجي انعطاف پذير است كه در زير يك شناور چسبانده شده است و هميشه دقيقاً زير سطح آب موجود در مخزن قرار دارد.
    براي نگه داشتن پشه ها و آفات ، صفحه هاي ضد حشره را در انتهاي پريزهاي خروجي مخزن وصل كنيد. اطمينان حاصل كنيد كه مخزن به طور صحيح براي كاهش فشار ايجاد مي شود ، اجازه مي دهد تا آب نفس بكشد.
    دو تانك را به صورت سري كار كنيد. اين آب با كيفيت بالاتري نسبت به آبي كه فقط در يك مخزن بزرگ ذخيره مي شود فراهم مي كند.
    مخزن را بپوشانيد تا از ورود حيوانات ، پرندگان و ساير مواد جلوگيري شود.

    براي جلوگيري از ريزش برگها و ساير آوارها بر روي حوضه آبريز ، بايد مناطق بام را از پوشش زياد پوشش گياهي در امان نگه داشت. شاخه هاي بزرگ همچنين به جوندگان ، گربه ها و وسايل نقليه امكان دسترسي به پشت بام را مي دهند و به پرندگان اجازه مي دهند تا بالاي آن بچرخند.

هشدار: هنگام تميز كردن سقف ها و روده ها مراقب باشيد. اطمينان حاصل كنيد كه نردبان از خطوط برق ايمن و دور است و حين تميز كردن مطمئن شويد شخص ديگري نيز حضور داشته باشد.
اگر شواهدي از آلودگي مدفوع در پشت بام وجود دارد:

    لوله هايي كه آب را به مخزن تغذيه مي كنند جدا كنيد.
    با افزودن نيمي از قاشق چايخوري سفيد و بي مصرف خانواده به 10 ليتر آب ، مواد زائد را از پشت بام تميز كرده و از اين ماده براي تميز كردن و پاك كردن مواد مدفوع (استفاده از مارك هاي معطر يا رنگ سفيد كننده استفاده نكنيد) استفاده كنيد.
    از مقادير كافي آب تميز استفاده كنيد تا مواد باقيمانده را از بين ببريد.
    لوله هايي كه آب را به مخزن تغذيه مي كنند دوباره وصل كنيد.

اگر روده هاي شما نياز به تميز كردن دارند:

    لوله هايي كه آب را به مخزن تغذيه مي كنند جدا كنيد.
    زباله هايي را كه در رودخانه جمع كرده اند ، برداريد.
    از آب تميز براي ريختن روده هاي همه خاك ، مواد دفع حيوانات و يا لكه هاي رنگ استفاده كنيد.
    لوله ها را به مخزن وصل كنيد.


تميز كردن مخزن

    مخازن بايد سالانه مورد بازرسي و در صورت لزوم تميز شوند. تميز كردن مخزن در حالت ايده آل بايد توسط پيمانكاران تميز كردن مخزن انجام شود

هشدار: اگر براي تميز كردن آن وارد مخزن شويد ، اطمينان حاصل كنيد كه تهويه كافي وجود داشته باشد و شخص ديگري نيز حضور داشته باشد.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۲:۰۷ توسط:irmakhzan موضوع:

مخزن آب چهار لايه و پنج لايه

مزاياي مخزن چهار لايه و پنج لايه

امروزه استفاده از مخزن آب پلاستيكي نسبت به مخازن سنتي يعني تمام فلز و بتن ارجح است. مخزن آب چهار لايه و مخزن پنج لايه ايستا پليمر شريف داراي مزاياي فراواني هستند. از جمله مخزن مناسبي براي نگهداري آب شرب هستند. اما هنوز هم استفاده از مخازن فلزي در برخي موارد كاربرد دارد. مخازن پلاستيكي به دليل ويژگيهاي منحصر به فرد مانند سبكي، استحكام عالي، قيمت مناسب، حمل و نقل آسان، طراحي‌هاي متنوع اعم از كتابي، زيرپله‌اي و ... اهميت دارد.

 

1. صرفه جويي در انرژي
موجب صرفه جويي در انرژي مي شود

لايه هاي عايق باعث كاهش گرماي آب مي شوند و اختلاف تقريباً 25-30 درجه سانتيگراد را حفظ مي كنند. عايق اطمينان حاصل مي كند كه از انرژي كمتري براي خنك كننده استفاده مي شود.

2. مخزن چهارلايه بسيار مقاوم

دنده هاي اضافي براي افزودن استحكام به مخزن گنجانيده شده است. در هنگام پر شدن مخزن باعث كاهش پراكنده مي شود و همچنين احتمال تركيدن در فشار را كاهش مي دهد

3. مخزني امن

طراحي درب شامل يك سيستم پيچ است كه از بسته شدن محكم هوا اطمينان مي كند. امنيت
براي ايجاد امنيت بيشتر در برابر سرقت و استفاده نادرست ، حلقه هايي تهيه شده است.

4. آب را تازه نگه مي دارد

Ventilators Meshed به طرحي ساخته شده اند كه باعث مي شود آب نفس بكشد و تازه بماند.

5. بهداشتي تر

پلاستيك درجه مواد غذايي اطمينان حاصل مي كند كه آب هنگام تماس با مخزن آلوده نمي شود.

6. امكانات لوله كشي

گزينه هاي چند خروجي به همراه تنظيمات ورودي و جريان بيش از حد براي سهولت بهتر اتصالات.

7. نصب آسان

ساخته شده در آماده سازي براي بلند كردن مخازن به طبقه بالاتر.

توليد مخزن آب چند لايه

مخازن آب مرزي از LLDPE (پلي اتيلن با چگالي كم خطي) ساخته شده است. رزين مخزن ذخيره آب صنعتي از ESCR (مقاومت در برابر استرس محيطي) استفاده مي كند. ESCR مخزن را قادر مي سازد حداكثر عمر ممكن را داشته باشد. ما در حال توليد 4 لايه مخزن ذخيره شده با اشعه ماوراء بنفش UV هستيم. تثبيت اشعه ماوراء بنفش مانع از تخريب مي شود و اطمينان حاصل مي كند كه هيچ گونه ترك خوردگي ، گچ زدگي يا از بين رفتن خصوصيات بدني مخزن وجود ندارد.

لايه داخلي مخزن چندلايه از مواد 100٪ باكره ساخته شده از مواد غذايي تهيه شده است كه تضمين مي كند آب هنگام تماس با مخزن آلوده نشود و براي نوشيدن آب كاملاً بي خطر باشد. لايه مياني عايق است كه باعث كاهش گرماي آب مي شود و در مقايسه با مخازن سياه اختلاف 20 درجه را حفظ مي كند. لايه بيروني رنگ سفيد برتر است بنابراين بهترين مخزن آب در خانه.

درب قابل تعويض هواي آن ، خاك و مگس را از مخزن دور نگه مي دارد. درپوش درب از پيچ و مهره استفاده مي كند كه از بسته شدن هوا محكم مي شود. حلقه هاي امنيتي براي قرار دادن قفل براي امنيت اضافي در برابر سرقت و استفاده نادرست فراهم شده است. بخاطر طراحي قابليت پيچش ، در هنگام باد سنگين ايمن تر است.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۳۸ توسط:irmakhzan موضوع: