irmakhzan irmakhzan .

irmakhzan

چطور استخر را ضد آب كنيم؟

به منظور ضد رطوبت كردن استخرهاي آب ، توصيه مي شود از پوشش هاي اپوكسي كه بهترين عايق رطوبتي استخر هستند، استفاده كنيد. زيرا سدي محكم در برابر فشار آب هستند و همچنين يك لايه مقاوم ايجاد مي كنند. رزين هاي ضد آب الاستيك بدون حلال از سطح به شكلي عالي محافظت مي كنند و آن را از عمل تهاجمي كلر و عوامل جوي حفظ مي كنند.

محافظت از ساختمان استخر در برابر صدمات ناشي از آب براي سالم ماندن آنها بسيار مهم است. همچنين ضد رطوبت بودن سطوح افقي و عمودي استخرها و استخرهاي شنا به طور كلي (اغلب ساخته شده از بتن با پوشش پليمري) همچنين ضروري است تا سازه ها با گذشت زمان ضد آب و كاملاً كارآمد باقي بمانند.


مراحل ضد رطوبت كردن استخر

جنبه مهمي كه در هنگام ضد آب كردن استخرها بايد به آن توجه كنيم اين است كه سطوح به طور كلي با دو نوع آب در تماس هستند:

1. آب زيرزميني

2. آب داخل خود استخر

كلر ميتواند به استخر شما آسيب برساند

به دليل ماهيت تهاجمي آبهاي زيرزميني ، لازم است سطح آن را با دقت ارزيابي كنيم و اينكه حضور آن ثابت يا موقت باشد. در مورد آب داخل استخر ، اين ماده حاوي كلر و ساير مواد است كه مي تواند ثبات سازه را به خطر اندازد. به همين دلايل ، ديوارهاي استخرها بايد با دقت ضد آب و محافظت شوند.
اهميت مرحله برنامه ريزي هنگام ضد آب بودن استخرها

بسياري از مسائل در مرحله برنامه ريزي احداث يا نوسازي استخرها قابل پيشگيري است. ضد آب كردن كافي نيست. محافظت از سطوح و ديوارها از همه عوامل تهاجمي كه مي توانند دوام آنها را به خطر اندازد بسيار مهم است.

ساير عناصر اساسي كه بايد در نظر بگيريد عبارتند از: مرحله آب بندي چدني ها و سيستم مهندسي كارخانه. برخي از نمونه ها عبارتند از: سيستم هاي چرخش ، تصفيه آب و روشنايي. در حقيقت ، ممكن است تمام عناصر فوق الذكر بيانگر موارد حساس جهت ضد آب كردن صحيح باشند.

ضد رطوبت كردن استخر


نحوه ضد آب كردن استخر

در اين مرحله ، واضح است كه براي استخرهاي ضد آب به طور مؤثر نياز به محصولات خاص و داراي ويژگي هاي متمايز داريم.
مراحل پيشنهادي براي ضد آب بودن استخر

در ميان محبوب ترين و توصيه شده ترين راه حل ها ، سيستم هاي سيماني اپوكسي - ساخته شده از دوز هوشمند انواع سيمان و رزين - كه بطور ويژه براي لايه برداري روي لايه هاي سيماني حتي مرطوب طراحي شده اند. از اين محصولات مي توان در داخل و خارج استفاده كرد و لايه اي ضد آب را تشكيل داد كه مقاومت در برابر ضد فشار قوي را دارد. اين نوع محصولات معمولاً از سه مؤلفه ساخته مي شوند و داراي خواص تيكسوتروپيك مانند Winpox Cement Tixo هستند. آنها حتي در صورت افزايش مويرگها وظيفه ايجاد سدي در برابر رطوبت را به خوبي انجام مي دهند.

پس از استفاده از پايه مقدماتي و محافظ ، فن آوري هاي پيشرفته جديد حاوي تخمگذار 100٪ محصول با محتواي جامد ، رزين هاي غير آلاينده و محصولات ضد آب هستند. اين محصولات با كارايي بالا به شما امكان مي دهد تا به راحتي تمام عمليات با هدف تصفيه ، ترميم و آماده سازي پايه استخرها را انجام دهيد كه بايد در برابر وزن ثابت آب مقاومت كند.

پايان كار هم مهم است

يك اتمام عالي بايد عايق كاري كف كف افقي و ديوارهاي عمودي استخرها را به پايان برساند. ايده آل است كه از رزين هاي كامپوزيت الاستيك مانند Winpaint 5AC استفاده كنيد ، كه از سطح بهينه محافظت مي كند. در حقيقت ، مقاومت بسيار بالايي در برابر كلر ، در برابر تميز كردن مواد شوينده و عملكرد مضر عوامل جوي دارد. در مناطق ساحلي كه نمك يك خطر مداوم است بايد توجه زيادي شود.
نتيجه گيري: انجام يك كار ضد آب در استخر شنا امكان پذير است!

براي اينكه راه حل هاي ضد آب بودن استخر شنا موثر و پايدار باشد ، توجه كامل قبل از كاربرد آنها بسيار مهم است. مهم است كه با يك آماده سازي دقيق بستر شروع كنيد. سپس ، بررسي كنيد كه هيچ قسمت يا مواد خرد نشده اي وجود ندارد كه بتوانند چسبندگي پوشش را به خطر بياندازد ، و تمام عناصري را كه ممكن است خطي سطوح را "" قطع كنند "كاملاً مهر و موم كنيد.

به راحتي مي توان گفت كه هيچ كمبود راه حل براي انجام يك كار ضد آب بودن استخر شنا و حرفه اي وجود ندارد. اين راه حل ها و سيستم ها از مشخصات فني بالايي برخوردار بوده و كاربرد آنها بسيار آسان است.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۹:۴۳ توسط:irmakhzan موضوع:

آب بند پليمري الاستيكي مخازن

نوعي ديگر هم پوشش آب بند كننده الاستيك است . اين آب بند پليمري كه فارغ از حلال آلي مي باشند مشكلات محيط زيستي ندارند . با آب و بتن ادغام شده و همراه با گاز در اختلال و فرج و آوندهاي به صورت مولكولي رخنه مييابد . خاصيت چسبندگي رزين پليمري منجر ميشود كه در آب بندي ايمن مخازن , از آنان استعمال شود . آب بند پليمري مخازن به دليل خواص ذاتي آب گريزي كه در پليمر موجود است بازدارنده از شكافت و نشت آب از مخازن خواهد شد.

اجراي آن معمولي است و با‌گاز كم آب ميشود . البته بايستي مورد‌علاقه داشت كه نسبت به كار گيري از چسب و يا اين كه مواد پليمري پودري و به كار گيري از پركننده‌ها در ملات متبوع اندازه صحيح و بهينه‌اي باشد و به نيكي با اجزا اختلاط يابد. مرحله زيرين آن هم مي بايست تماما منزه و عاري از هر دسته گرد و غبار و چربي باشد.

آب بند پليمري چيست؟


آب بند پليمري مخازن از نوع الاستيك هم نوعي ديگر از مواد پليمري است . آن‌ها دارنده يك جز پليمري مانند آكريليك مي‌باشند كه پركننده و ماده سيليس هم در آن موجود هست . اكثرا به رنگ خاكستري و سپيد موجود هست . وسيع ترين ذره آن 0 . 4 ميليمتر است آن‌ها اكثر اوقات گستره pH ميان 7 تا 10 را دارا هستند . جذب آب در آن كمتر از 2 درصد است . محدوده دماي سعي آن در بين 20 رتبه ذيل صفر تا 80 سكو بالاي صفر است .
]مسكات نخستين دفعه در سال 1949 تشخيص اعطا كرد كه تحرك مايعات بر تلاش سيلاب تأثير ميگذارد . در سال 1950 , استايل در محاسبات سيلاب از نفوذپذيري و توزيع گنجايش به كار گرفت . در حالي كه Dykstra و پارسونز اثر نسبت تحرك و تغييرات نفوذپذيري در بازيافت روغن را نشان دادند .

 

سپس مفهوم نسبت تحرك توسط Aronofsky و Ramey و همچنين تأثير آن در الگوهاي سيل ، تزريق و تاريخ توليد در يك سيلاب به صورت پنج نقطه اي در سال 1956 مورد بحث قرار گرفت.  مطالعاتي درباره تأثير نسبت تحرك در توليد نفت پس از دستيابي به موفقيت ارائه داد. پس از اين مطالعات ، براي افزايش راندمان رفت و برگشت مخزن ، ويسكوزيته آب افزايش يافته است. چند سال بعد توسط Pye and Sandiford تأسيس شد كه با افزودن مقادير كمي از پليمرهاي محلول در آب ، مي توان تحرك نمك تزريقي را كاهش داد. اخيراً ، مطالعات در اصل بر پليمرها و رفتار آنها در مخازن متمركز شده اند. اين موضوع به زودي در جزئيات بيشتر مورد بحث قرار مي گيرد.

اگر آبگرفتگي يك مخزن روغن اثبات شود كه ناكارآمد است ، به دليل توليد آب زودرس و ضريب بازيافت روغن كم در دستيابي به موفقيت در آب ، سيلاب هاي پليمري ممكن است يك گزينه ممكن تلقي شود. مقدار افزودن پليمر به آب جاري معمولي را مي توان با نسبت تحرك كه توسط رابطه زير تعريف شده است توضيح داد:
M = λoλw = μo / koµw / kw
E1

كه در آن λ ، μ ، و k به ترتيب تحرك ، ويسكوزيته و نفوذپذيري نقطه پاياني مؤثر ، و در آن مشتركات w و o به آب و روغن اشاره دارند. نفوذپذيري موثر در نظر گرفته مي شود زيرا اجازه مي دهد كاهش انتخابي (معمولاً) نفوذپذيري آب با استفاده از مكانيسم هاي نگهدارنده پليمري و منافذ مسدود كردن در نظر گرفته شود.

روغن به دليل اينكه در نيروهاي مويرگي (روغن باقيمانده) گرفتار مي شود يا به دليل دور زدن آن در جريان آب است ، در جريان آب جاري باقي مانده است. بهبود نسبت تحرك همراه با استفاده از پليمرها اثر گذرا را به حداقل مي رساند.

كاربردهاي آب بندهاي پليمري

آب بندي پليمر غالباً در دو مورد انجام مي شود:

    هنگامي كه نسبت تحرك در طي آبگرفتگي مطلوب نباشد ، تزريق مداوم پليمر مي تواند راندمان رفت و برگشت در مخزن را بهبود بخشد.

    حتي با نسبت تحرك مطلوب ، اگر مخزن داراي درجه ناهمگوني باشد ، تزريق پليمر مي تواند به كاهش تحرك آب در لايه هاي نفوذپذيري بالا كه از جابجايي روغن از لايه هاي كم نفوذپذيري كمك مي كند ، كمك كند .

دستيابي به موفقيت آب با تأخير در ويسكوزيته مايع تزريق شده با پليمرهاي پلي آكريل آميد (PAM) به تاخير مي افتد و بازده جارو بهبود مي يابد (با مجوز Sorbie  اصلاح شده است).

در حالت اول ، جابجايي ماكروسكوپي ناكارآمد وجود دارد كه باعث دستيابي به موفقيت اوليه در آب مي شود و به دنبال آن يك دوره طولاني از توليد دو فاز با افزايش برش آب ايجاد مي شود. اين وضعيت به سادگي توسط مفهوم انگشت چسبناك نشان داده مي شود كه مخصوصاً در مخازن روغن سنگين رخ مي دهد يا وقتي كه نسبت تحرك M بزرگتر از 1 باشد (M> 1) . محاسبات جريان كسري كه به طور گسترده در ادبيات شرح داده شده است مي توانند براي تجسم مزاياي تزريق پليمر و مقايسه موارد ساده مفيد باشند.

مورد دوم اغلب ناديده گرفته مي شود. به نظر مي رسد ، حتي اگر نسبت تحرك مساوي يا زير 1 باشد ، وجود كانالهاي با نفوذپذيري بالا يا لايه بندي مخزن در مقياس بزرگ و ناهمگونيها مي تواند تاثيري در ناحيه زيرزميني و عمودي جارو در هنگام تزريق آب داشته باشد. وجود لايه هاي با نفوذ پذيري بالا نيز منجر به دستيابي زود هنگام به آب مي شود ، در اين موارد با استفاده از پليمرها براي افزايش ويسكوزيته آب تزريق شده مي توان پيشرفت قابل توجهي كسب كرد. اين جنبه را بايد هنگام غربالگري نامزدها براي تزريق پليمر به خاطر بسپاريد تا از مخازن حاوي روغنهاي بسيار سبك غافل نشوند. مكانيسم هاي بازيابي روغن با استفاده از پليمرها در سيستم هاي ناهمگن كاملاً پيچيده است و توضيحات مفصل درباره اين مكانيسم ها خارج از محدوده اين فصل است. يك بازبيني مناسب در بازيافت روغن بهبود يافته از پليمر Sorbie ارائه شده است.

آب بند پليمري

يك پارامتر مهم در سيلاب هاي پليمري چگونگي ارزيابي بهبود روغن در مقايسه با آبگرفتگي ارزيابي مي شود. براي اين كار مي توان از دو رويكرد استفاده كرد. مورد اول تصور مي كند كه سيل پليمري فقط روغن متحرك را توليد مي كند و اشباع روغن باقيمانده روغن را تغيير نمي دهد. در اين حالت ، مقدار نهايي روغن بازيافت شده بايد بين يك سيلاب و يك سيل پليمري يكسان باشد: تنها تفاوت اين است كه بازه زماني براي توليد همان مقدار روغن براي هر مورد با پليمر است كه اساساً باعث تسريع در توليد روغن مي شود. با اين حال ، اين روش بسيار وابسته به ويژگي هاي مخزن است از آنجا كه وجود ناهمگوني هاي مهم تا حد زيادي مانع از تميز كردن آب كل مخزن مي شود و مقداري روغن موبايل را پشت سر مي گذارد.

اهميت نوع سيال در آب بندي

هدف از هر فرآيند غربالگري مخزن ، شناسايي بهترين فناوري براي بهبود بازيافت نفت با هزينه مناسب است. در طي مراحل غربالگري چندين معيار قابل استفاده است. دستورالعملهاي كلي در بندهاي زير ارائه شده است. با اين حال ، اغلب اوقات ، پارامترهاي مختلفي مورد ارزيابي قرار مي گيرند و به دست آوردن تصوير واضح از بهترين دوتايي مخزن فن آوري مي تواند مشكل باشد.

دو قاعده غربالگري كلي براي سيلاب هاي پليمري عبارتند از:

    انتخاب مخازن كه به دليل داشتن ويسكوزيته بالاي روغن و / يا ناهمگني در مقياس بزرگ ، از راندمان بالاي رفت و برگشت آب سيلاب برخوردار نيستند.

    بررسي شرايط كلي مخزن انتخابي براي تعيين اينكه آيا اجراي سيلاب هاي پليمري ، مشكل راندمان رفت و برگشت ضعيف را برطرف مي كند.

 

بررسي پارامترهاي سيال

پارامترهاي خاصي كه براي بررسي اينكه آيا سيل هاي پليمري گزينه مناسبي براي مخزن (هاي) انتخاب شده است) بايد بررسي شوند ، به شرح زير است:

    سنگ شناسي: ماسه سنگ

    دما: زير 140 درجه سانتيگراد (ترجيح داده شده زير 100 درجه سانتيگراد)

    نفوذپذيري: بالاتر از 10 ميلي ليتر

    ويسكوزيته روغن: زير 10،000 سي پي پي

    اشباع روغن فعلي: بالاتر از اشباع روغن باقيمانده يا وجود روغن موبايل

    شوري آب تزريق: <200 گرم در ليتر نمك هاي حل شده در كل. براي شوري معمولاً پارامتر ديگري به نام R + در نظر گرفته مي شود. اين به عنوان نسبت وزن يونهاي دو ظرفيتي كاتيوني تقسيم شده توسط كل يون هاي كاتيوني به شرح زير است:

R + = ∑ (Divalentcations) ∑ (Cations) /
E4

ليست بالا كاملاً كوتاه و ساده به نظر مي رسد ، در حقيقت بسياري از عوامل ديگر مرتبط با ميدان نفتي وجود دارند كه بايد مورد توجه قرار گيرند. با اين حال ، اگر اين معيارها رعايت شود ، در حال حاضر احتمال وجود دارد كه تزريق پليمر ، از نظر فني ، فاكتور بازيابي را افزايش دهد. سوال بعدي اين خواهد بود:

آيا از نظر اقتصادي مناسب است؟

بديهي است كه در بين پارامترهاي ذكر شده ، مهمترين آنها احتمالاً اشباع روغن و روغن مربوطه باقيمانده در محل است. اگر در نظر گرفته شود (و به طور كلي پذيرفته شده است) كه سيل پليمري اشباع روغن باقيمانده روغن را جابجا نمي كند ، در نتيجه وجود روغن متحرك براي ساختن تزريق اجباري است. ويسكوزيته روغن درجا يك معيار ثانويه است: حتي در مواردي كه ويسكوزيته روغن كم است و نسبت تحرك روند جابجايي (به عنوان مثال ، آبگرفتگي) مطلوب به نظر مي رسد ، سازندهاي روغني به طور كلي ناهمگن هستند. بنابراين ، يك فرصت خوب وجود دارد كه حتي در مواردي با نسبت تحرك مطلوب ، با اجراي يك سيل پليمري ، بازده جارو شدن بهبود يابد.

ساير پارامترهاي مورد بررسي با انتخاب مناسب ترين شيمي پليمر و غلظت پليمر مورد نياز براي دستيابي به ويسكوزيته هدف معقول مرتبط است. هرچه دما و شوري بيشتر باشد ، غلظت پليمر مورد نياز براي به دست آوردن ويسكوزيته كافي براي بهبود ضريب بازيابي بيشتر و در نتيجه ، هزينه سيلاب هاي پليمري بالاتر است.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۷:۴۰ توسط:irmakhzan موضوع:

گيت ضد عفوني كننده

دروازه يا گيت ضد عفوني كننده در برابر ويروس Corona قابليت نصب درب ورودي اماكن و معابر و شركتها را دارد. اين خاصيت پليمر استاتيك براي جلوگيري از انتقال ويروس توسط افراد به اماكن عمومي است.

دروازه ضد عفوني كننده به طور موثري ويروس هاي حيوانات و باكتري هاي موجود در سطح لباس و بدن را از بين مي برد.

گيت ضد عفوني كننده در برابر كرونا


موارد استفاده از گيت ضد عفوني كننده

 

از دروازه ضد عفوني كننده مي توان در مكان هاي زير استفاده كرد:
كارخانه ها
بانك ها
مراكز بهداشتي
فروشگاه هاي زنجيره اي
ساختمانهاي مسكوني
مساجد

منبع: ايستا پليمر شريف


برچسب: ضد عفوني كننده،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۶:۱۵ توسط:irmakhzan موضوع:

مخزن پنلي چيست؟

مخزن گالوانيزه پنلي استحكام يافته چيست؟ مخزن گالوانيزه پنلي نيز به مخزن آب مقطع فولادي فشرده شده ، مخزن آب گالوانيزه ، مخزن آب فلزي فشرده ، مخزن ذخيره سازي از فولاد مستطيل شكل ular مخازن ذخيره آب فولاد گالوانيزه گفته مي شود. متعلق به انواع جديدي از مخزن آب است. از پانل هاي تحت فشار هيدروليك ساخته شده است.

ما مخازن آب فلزي گالوانيزه و فلزي زيادي براي فروش داريم. مخازن ذخيره آب پانل ، مخزن آب با استيل خنك ، مخازن آب قابل شرب استيل ، مخازن آب آشاميدني از جنس استنلس استيل ، مخازن ذخيره آب فلزي موجدار ، به ويژه مخزن آب فولادي 20000 گالن. بسياري از مشتريان ما از مخزن فلزي فشرده استفاده مي كنند ، به دليل داشتن تابلو مخزن كه سبك و قابل استفاده است.

مخزن پنلي


ما با توجه به نياز مشتري ، به خصوص 5000 مخزن آب فولاد 5000 گالن قيمت مناسب مي دهيم. بسياري از مشتريان ما 5000 خانه مخزن فولادي گالن براي خانه هاي ما خريداري كرده اند

مخزن پنلي پرفروش ترين مخزن


مخزن پنلي چه چيزي است و چرا اينقدر پرطرفدار شده است؟ در حال حاضر در ايستا پليمر شريف بدين مسئله مي‌پردازيم . نوعي از مخازن فلزي , مخازن از فرآورده گالوانيزه مي‌باشد . آن‌ها قادر است به صورت پنل ايجاد شود . جهت ساخت پنلها ابتدا جزء‌جزء‌كردن و نظارت و بررسي هاي حتمي مبتني بر استاندارها بايستي صورت گيرد . بعد با قابل انعطاف افزاهاي مشابه سازي و بررسي هاي آزمايشگاهي مخازن را ايجاد مي كنند .


اشكال مختلف مخازن پنلي


1 . مخزن پنلي گالوانيزه گرم
2 . مخزن پنلي گالوانيزه سرد
3 . مخزن گالوانيزه پوشش دار
مخازن گالوانيزه دارنده پوشش , مي‌تواند در تماس با آب‌ آشاميدني قرار گيرد و با تيتر مخزن آب‌آشاميدني مورد به كار گيري قرار گيرد . ايجاد اين جور مخازن با مراحل جاذبه هيدروليك است و تمامي برش هاي آن با دستگاه واترجت انجام ميشود . اين جور مخازن با پيچ و مهره به نيز متصل ميگردند . به فوندانسيون كمربندي نيازي ندارد در فيض هزينه آخري مخزن كاهش مييابد .


سرعت در اجرا و اتوبار سهل و آسان مخزن پنلي گالوانيزهبه كار گيري از ورق هاي فلزي در ساخت مخزن پنلي در شرايط گرم و يا اين كه سرد , باعث ميشود مخازن قابل انعطافي ساخت شود . بدين خواسته كه نصب و اجراي سادگي خواهد داشت . چون به صورت پنلي مي باشد و در محل اجرا با پيچ و مهره به صورت يكدست به يكديگر وصل ميشود . آن‌ها‌را ميتوان تا طول 4 متر نيز فعال سازي كرد و نصب سادگي داراست . مخازن از گونه گالوانيزه گرم در دو طرف , در قبال عامل ها محيطي مضاعف مقاوم مي‌باشند . در بعدها و طول هاي متفاوت قابليت و امكان اجرا دارا هستند .


برچسب: مخزن گالوانيزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۶:۰۹ توسط:irmakhzan موضوع: