irmakhzan irmakhzan .

irmakhzan

مخزن پلي اتيلن دوجداره چيست؟

مخزن پلي اتيلن دوجداره چيست و چه كاربردها و چه مزايايي دارد. در اين مقاله از ايستا پليمر شريف به اين موضوع پرداخته شده است. جهت نگهداري آب و يا مايعاتي مانند اسيد و باز ميتوان از مخازن نگهداري آب از جنس فلزي و پلاستيكي استفاده كرد. اما مخازن پلاستيكي از جنس مخزن پلي اتيلن، با توجه به شكلهاي متفاوت توليدي و استفاده هر شكل از مخزن در يك كاربري خاص، همچنين قيمت مناسب براي نگهداري مايعات مناسب ميباشد.

موارد كاربرد مخازن پلي اتيلن:

مخازن پلي­ اتيلن دوجداره براي ذخيره نمودن و نگهداري آب، نفت، بنزين، گازوئيل، اسيد، بازها و ساير مواد شيميايي و همچنين به عنوان سيلوي مواد جامد و همچنين سپتيك تانك استفاده مي­شود.

مزاياي استفاده از مخازن پلي­ اتيلن دوجداره:

• نصب سريع و آسان مخزن پلي اتيلن بعلت پيش ساخته بودن

• وزن كم و سهولت در حمل و نقل مخزن پلي اتيلن

• مقاومت در برابر سائيدگي، خوردگي و ضربه

• طول عمر بالا

• بهداشتي بودن

• هزينه پائين تعمير و نگهداري

• قابليت اتصال به لوله و ساير انشعابات به روش جوشكاري اكسترودري

• تحمل فشار زياد از خارج مخزن

• مقاومت فوق­ العاده در برابر تغييرات شديد آب و هوايي

مخزن پلي اتيلن دوجداره

شركت آي آر پليمر توليد كننده انواع مخازن پلي­ اتيلن دوجداره با توجه به درخواست كارفرما و ساخت چند نمونه آزمايشي مخزن پلي اتيلن آب و نصب درمناطق خاص طراحي و بهينه سازي گرديده است.

بطوركلي اين مخزن ها از لوله هاي پلي اتيلن دوجداره اسپيرال و در اقطار مختلف ساخته مي شود. عدسي هاي طرفين و دربي ورودي يا آدم رو و همچنين پايه هاي آن نيز از لوله و ورق پلي اتيلن دوجداره مي باشد كه بوسيله جوش اكستروژن به يكديگر متصل شده است.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۴:۱۹ توسط:irmakhzan موضوع:

كفپوش استخر

انتخاب كفپوش مناسب براي استخر بسيار اهميت دارد. كفپوش اپوكسي يكي از بهترين گزينه ها براي استخر است. زيرا استخر در تماس مستقيم با آب است و فشار هيدرواستاتيكي بر آن وارد ميشود. ساخت استخر و كفسازي آن به دليل زوايا و متراژ بالا بايد طوري طراحي و انتخاب گردد كه كمترين تعميرات را داشته باشد. براي كاربري استخر نياز به پوششي است كه كاملا در برابر آب و رطوبت نفوذناپذير باشد و به بافت سازه استخر نفوذي نداشته باشد و سبب تخريب نشود.

وجود آب در استخر و تماس آن با سازه سيماني و بتني سبب توليد ميكروارگانيسم و جلبك خواهد شد. بنابراين بايد از كفپوشي استفاده كرد كه از توليد و رشد ميكروارگانيسم جلوگيري كند زيرا در درجه اول بهداشت استخر اهميت دارد همچنين از منظر ديگر، رشد جلبك سبب ميشود كه شستشوي استخر در دوره‌هاي زيادي صورت گيرد كه وقت و هزينه زيادي را بايد صرف كرد. نوعي از كفپوش بر پايه رزين ترموست، اپوكسي نام دارد كه با هاردنر آميني و يا آميدي مورد استفاده قرار ميگيرد.

 


برچسب: كفپوش اپوكسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۱:۲۷ توسط:irmakhzan موضوع:

اجراي كفپوش اپوكسي در شيراز

اگر نياز به كفپوش اپوكسي در شيراز داريد اين مقاله از ايستا پليمر شريف ويژه شماست. پوشش‌دهي كف يكي از مسائل روز در كشور و جهان ميباشد. زيرا پوشش‌هاي سنتي نظير سراميك، موزاييك، پاركت و … مشكلاتي از قبيل توليد صداي زياد، تخريب و شكستگي، عمر مفيد كم، تجمع گرد و خاك و ميكروب بين درزها را دارد.

كاربردهاي كفپوش اپوكسي در شيراز

امروزه كفپوشهاي مدرن پايه پليمري نظير كفپوش اپوكسي و كفپوش پلي يورتان جايگزين كفپوش سنتي در محيط‌هاي تجاري شده است. كاربرد اين نوع كفپوش در مجتمع تجاري، ورزشگاه‌ها، بيمارستان‌ها، پاركينگ تجاري، دكوراتيو كردن يك محيط، كفپوش دستشويي و حمام جهت ضد رطوبت و آنتي باكتريال است. مزاياي كفپوش اپوكسي عبارتند از طول عمر بالا، مقاومت عالي در برابر مواد شيميايي (اسيد، باز، حلال‌ها)، مقاومت بالا در برابر تردد زياد و تنشهاي وارده، مقاومت عالي در برابر ميكروبها به دليل ساختار يكپارچه، شستشوي آسان و سريع به دليل يكپارچگي و چسبندگي عالي به سطوح زيرين.

مزيتهاي كفپوش اپوكسي شيراز

بنابراين با توجه به مزايايي كه كفپوش اپوكسي نسبت به كفپوشهاي سنتي دارد و قيمت كمتر آن نسبت به كفپوش پلي يورتان، كاربردهاي زيادي نيز دارد. شهر شيراز با توجه به اينكه يك شهر بزرگ در كشور است و روز به روز روند پيشرفت تمامي شهرها بيش از پيش ميشود، ساخت مجتمع تجاري‌هاي جديد نيز در آن بيشتر شده و نياز به كفپوش از نوع اپوكسي دارد، همچنين بيمارستانهاي اين شهر نياز به كفپوشي با دوام عالي و خاصيت ضد باكتري را دارد كه قابليت اجرا و پتانسيل اجرا در اين شهر را دارد.

منبع


برچسب: كفپوش اپوكسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۹:۳۷ توسط:irmakhzan موضوع:

نحوه آموزش جوش پلي اتيلن

آموزش جوش پلي اتيلن موضوعي است كه در اين مقاله از ايستا پليمر شريف به آن ميپردازيم. پلي اتيلن يكي از پليمرهاي رايج، فراوان و ارزان قيمت است كه در موارد زيادي كاربرد دارد. آنها داراي گريدهاي مختلفي هستند و با دانسيته كم و زياد توليد ميشود.

جوشكاري لوله و اتصالات پلي اتيلن ايستا پليمر شريف به روش لب به لب (Butt Fusion) را كاملاً تشريح خواهيم نمود و نحوه جوش لوله پلي اتيلن و اتصالات و ديگر لوله هاي پلي اتيلن با ابعاد و فشار‌هاي مختلف را با نمودار توضيح مي دهيم.

گارانتي و خدمات پس از فروش محصولات

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن

يكي از مهمترين نكات و مسائلي كه در اجراء شبكه لوله‌هاي پلي اتيلني قابل توجه است، نحوه جوشكاري لوله ها و اتصالات مي باشد. جوشكاري لوله ها و اتصالات به دو صورت الكترو فيوژن (Electro Fusion) و لب به لب (Butt Fusion) صورت مي پذيرد . البته روش هاي ديگري نيز وجود دارد كه كمتر رايج است و كاربرد فراوان ندارد.

روش جوشكاري لب به لب (Butt Fusion) در اين متن آموزش داده خواهد شد، با وجود اينكه جوشكاري لب به لب لوله ‌هاي پلي اتيلن در مقايسه با جوشكاري لوله هاي فلزي بسيار ساده و سريع است. به همين دليل ، آموزش صحيح جوشكاري و رعايت شرايط آن داراي اهميت بسياري است.

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن براي انجام عمليات اتصال بايستي به فردي سپرده شود كه روش و دستورالعمل استفاده از دستگاه را كاملاً بداند و ثانياً شرايط اماده سازي لوله ها و بازرسي هاي چشمي را بشناسد و ثالثاً دستورالعمل انجام جوشكاري لب به لب را به ترتيب رعايت نمايد.

راهنماي جوش لوله پلي اتيلن سعي بر اين دارد نكات مهمي در رابطه با بازرسي چشمي جوشكاري و مشخصات ظاهري جوش ارائه گردد. علاوه بر آن، به شرح كامل بهره برداري از دستگاه جوشكاري پرداخته مي شود و توصيه هاي خاص در زمينه بهره برداري و ايمني ارائه مي كند.
توصيه مي‌شود مطلب استاندارد جوش لوله پلي اتيلن را مطالعه نماييد.

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن


عناوين اصلي راهنماي جوشكاري لوله پلي اتيلن شامل موارد ذيل است :

• مقدمه

• روش جوشكاري لب به لب

• مراحل جوشكاري لب به لب

• توصيه‌هاي مهم در جوشكاري لب به لب

• بهره برداري از دستگاه جوشكاري

• ايمني در هنگام جوشكاري لوله پلي اتيلن

• جداول جوشكاري لب به لب
توصيه هاي مهم ايستا پليمر شريف در جوشكاري لب به لب لوله ‌هاي پلي اتيلن

• لوله و اتصالات الزاما بايد در يك كارخانه توليد گردد در غير اين صورت محل جوش و اتصال دچار ترك و شكستگي ميگردد

دستگاه جوش لوله پلي اتيلن

• فقط لوله هايي را مي توان تحت اين نوع جوشكاري قرار داد كه اولاً از نظر قطر و ضخامت برابر باشند و ثانياً از نظر جنس كاملاً يكسان باشند.

• قبل از هر جوش، بايستي سطوح اتو كاملاً تميز شود . بدين منظور لازم است قبل از جوشكاري اصلي لوله ها ، يك بار جوش آزمايشي (Dummy Join) صورت گيرد.

• همواره صحت عملكرد ترموستات مربوط به اتو از طريق ترمومترهاي دقيق ديجيتالي كنترل شود تا اطمينان حاصل شود دماي مورد نظر در اتو تامين مي گردد.

• بجز مواقعي كه اتو در بين دو لوله قرار دارد، همواره اين وسيله بايستي در غلاف مربوطه نگهداري شود تا از جريان باد، گرد و خاك و خرابي محافظت شود.

• همواره لازم است دو سر لوله هاي مورد جوشكاري كه خارج از دستگاه هستند بوسيله درپوش هاي مربوط (Cap) پوشيده شوند تا از جريان سريع هوا و كوران جلوگيري شود، چون در غير اينصورت سريع سرد مي شوند و معيوب خواهند بود.

• بهتر است در زير دستگاه جوشكاري بستر مناسب و تميزي پهن شود تا آلودگي و ذرات مزاحم محيط اطراف مانع كار نگردند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۷:۱۸ توسط:irmakhzan موضوع:

نحوه ساخت تانكر آب براي ذخيره سازي آب

چه شما در خارج از شبكه زندگي كنيد و چه در شهر ، ساخت تانكر آب و يك مخزن ايده خوبي نيست ، تنها اگر به عنوان پشتيبان تهيه كنيد. بيشتر آب شهري با استفاده از برق به خانه مي رسد ، بنابراين اگر برق از كار بيفتد ، منبع آب شما نيز چنين مي شود. علاوه بر اين ، مواقعي وجود دارد كه لوله هاي شما مي توانند يخ بزنند ، دوباره آب خود را قطع مي كنند. اگر مخزن دارايي خود را داريد ، حداقل مي توانيد برويد و دستي يك سطل آب براي بهداشت عمومي دريافت كنيد.

هنگام تأمين سيستم آب شخصي خود - چه به عنوان تأمين كننده اصلي خود ، چه بك آپ و چه براي ماهي يا آبياري - بخش عمده اي از تلاش هاي شما بايد به سمت ذخيره سازي يا مخزن باشد ، زيرا اين گران ترين بخش است.

مخازن پلاستيكي به راحتي تنظيم مي شوند ، اما در اندازه هاي بزرگ بسيار گران هستند. بتن ها با دوام هستند ، اما براي هر مبتدي توصيه مي شود ، زيرا اگر به درستي انجام نشود ، مستعد نشت هستند ، به خصوص در مواردي كه ديوارها و كف آن ملاقات مي كند. فهميديم كه سيستم پوسته و بوش شرح داده شده در اين مقاله ، بهترين گزينه براي ما است. ارزان ، آسان (حتي فقط براي دو نفر) و سريع است.

شما مي خواهيد آستر خود را كمي بزرگتر از ابعاد مخزن كنيد ، به گونه اي كه شل و ول كندي داشته باشد. همچنين آن را 1 برابر بلندتر از ديوارهاي مخزن خود قرار دهيد.

حتي اگر يك مخزن مربع با فضا و به همين ترتيب آستر شما كارآمد تر باشد ، ما به وضوح توصيه مي كنيم با يك طراحي دايره اي برويد. ما هر دو را انجام داده ايم و دور يك به مراتب قوي تر است و به كار كمتري نياز دارد. هرگونه پولي كه براي مخزن مربع خود در مخزن ذخيره كنيد با قدرت اضافي كه بايد براي اضافه كردن به قاب نفي كنيد. اگر تصميم به مربع رفتن داريد ، 1/3 پايين مخزن را دفن كنيد.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۵:۵۸ توسط:irmakhzan موضوع:

مزايا و مضرات مخازن آب باران

اگرچه سياره ما مقادير شگفت انگيزي از آب در همه جا دارد ، اما بخش اعظم آن هنوز براي اهداف آشاميدني غيرقابل استفاده است. به دليل وجود نمك زياد ، آب اقيانوس و يكي از درياها مي تواند از كاربرد كمي برخوردار باشد ، اما ما مي توانيم به دليل حضور در الگوهاي آب و هوايي محلي ، كارهاي بسيار بيشتري را با آب باران و آنچه ارائه مي دهد انجام دهيم. برداشت باران و ذخيره آب باران در مخازن آب يك راه عالي براي تهيه پشتيبان از ذخاير آب زيرزميني شما است ، اما اين يك راه حل مناسب و ايده آل نيست. مزايا و معايب زير ممكن است اعمال شود:


 مزاياي ذخيره سازي آب باران

نگهداري از مخزن پلي اتيلن باران نسبتاً آسان است ، زيرا اين امكان را به شما مي دهد تا از يك منبع انرژي تجديدپذير عالي استفاده كنيد كه براي همه بسيار مفيد است. نوشيدن آب به راحتي قابل تجديدپذير نيست ، بنابراين اين امر به كاهش ضايعات پساب بسيار شايع در اكثر جوامع كمك مي كند.

    برداشت آب باران به كاهش صورتحساب آب كمك مي كند و به شما اين امكان را مي دهد كه از پرداخت مبالغ بيشتر به شركتهاي آب مصرفي عاري شويد. اين كار براي بسياري از مشاغل و خانواده هاي كوچك بسيار مفيد است ، زيرا به آنها امكان مي دهد صورت حساب كلي خود را كاهش دهند. در مقياس صنعتي بيشتر ، اين حتي بهتر عمل مي كند ، زيرا امكان برداشت آب باران در مقادير بسيار بيشتر را فراهم مي كند. پس حتي اگر از مخزن گالوانيزه براي نگهداري آب استفاده كنيم كه كمي گرانتر است باز هم به صرفه خواهد بود.

    اين امر براي اهداف آبياري بسيار عالي است زيرا بام مي تواند به عنوان محلي براي جذب آب عمل كند ، كه مي تواند به سيستم برداشت و مخزن آب يا بشكه باران وصل شود. اين باعث مي شود نيروي حركتي در اينجا جاذبه پيدا كند و استفاده از سوخت هاي فسيلي را كاهش دهد.

 

با ذخيره سازي آب در مخازن به آبهاي زير زميني كمك كنيم

 

    اين امر به كاهش تقاضاي كلي آب زيرزميني كمك مي كند ، زيرا بيشتر شهرها ميزان زيادي از آب آشاميدني مناطق اطراف خود را مي گيرند. اين امر به تعادل طبيعي بين تراكم جمعيت و زيست كره محلي كمك مي كند.

    اين امر به كاهش فرسايش و سيل كمك مي كند ، زيرا آب باران مي تواند به گونه اي باشد كه به محيط زيست آسيب نرساند.

معايب:

    بارش باران مي تواند در بعضي از مناطق جهان بسيار غيرقابل پيش بيني باشد ، بنابراين اين مي تواند به طور جدي مانع از مفيد بودن سيستم مانند آن شود. شما نبايد فقط به آب باران براي نيازهاي آبي خود وابسته باشيد ، به خصوص در مناطقي كه چنين بارندگي محدود است.

    بسته به سيستم و اينكه چه ميزان از مزاياي استفاده از آن مي تواند به دست آورد ، هزينه هاي اوليه مي تواند براي برخي از خانواده ها تند باشد. دقيقاً مانند پانل هاي خورشيدي ، هزينه ها را مي توان براي ده تا پانزده سال آينده نفي كرد ، اين امر تا حد زيادي به خود سيستم و ميزان بارندگي منطقه شما بستگي دارد.

    نگهداري منظم براي آب باران مورد نياز است زيرا مخزن كامپوزيت مي توانند از پشه ها ، جلبك ها و وخيم تر شوند اگر آنها را براي مدت طولاني بي مراقب بگذاريد.

    بعضي از انواع سقف ممكن است براي مخازن آب مشكل ايجاد كند ، زيرا در صورت استفاده از آنها براي آبياري گياه ، مي توانند اجازه دهند كه حيوانات ، حشرات و حتي مواد شيميايي بتوانند درون آب سرريز كنند.

    همچنين مي توانيد از نظر ظرفيت ذخيره مخزن آب محدوديت داشته باشيد (گاهي اوقات به دليل فضاي موجود) كه ميزان آب مورد استفاده شما را محدود مي كند. از اين گذشته ، سيستم در هنگام ريزش باران شديد ، ممكن است قادر به حجم منتشر شده توسط هواي محلي نباشد.

 

 (ليلا خانم يك مادر 28 ساله و مادر سعيد كوچولو است. او به عنوان يك مادر تمام وقت و يك زن خانه دار ، وقتي به تميز كردن ، شستشو ، تميز كردن خانه و تميز بودن و غيره تبديل مي شود) متخصص شد. در پايان روز او احساس خرابي مي كند اما از مراقبت از معشوق خود راضي است).
 محصولاتي از قبيل مخازن آب پلاستيكي و مخازن شيميايي متناسب با نياز هر خانوار ، مشاغل يا كشاورزي ، از جمله مخازن سيلو و مخزن سيلو و همچنين ساير محصولات مخازن ايستا پليمر شريف با كيفيت بالا. مخازن عمودي مخازن ما، مخازن حمل و نقل (مخازن حمل و نقل) ، پايه هاي مخزن استيل و ساير محصولات ما را ببينيد. كافي است اسم ايستا پليمر شريف را در گوگل جستجو كنيد.

مخازن آب پلاستيكي و پلاستيكي برتر و غرفه هاي مخزن آب استيل باعث شده است تا تانك هاي JoJo به عنوان پيشرو در فن آوري مخزن آب پلاستيك و كيفيت ، قيمت مناسب و ضمانت 2 ساله در اين مخازن آب ، محصولات ما را به يكي از بهترين گزينه هاي آفريقاي جنوبي تبديل كنند. * تمام مخازن و محصولات پلي اتيلن در حال حاضر داراي ضمانت 2 ساله  مخازن آب و مخازن شيميايي استاندارد با تعدادي از ويژگي هاي است كه اغلب در مخازن پلاستيكي ارزان تر / تحتاني ساخته شده است. توسط شركت هاي ديگر در آفريقاي جنوبي.

از ديگر محصولاتي كه براي جلوگيري از آب گرفتگي ها و به راه افتادن سيل است دريچه منهول كامپوزيت است. اين دريچه ها براي منهول هاي فاضلاب، مخابرات و ... استفاده ميشوند و معمولا توسط شهرداري ها و سازمانها خريداري ميشود و از مقاومت بسيار خوبي برخوردار است كه مورد توجه قرار گرفته شده است.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۴:۱۳ توسط:irmakhzan موضوع:

مخازن دخيره گلاس لايند

مخازن دخيره گلاس لايند چه نوع مخازني هستند و گلاس لايند يعني چه؟ در محيط‌هاي خورنده بايد از موادي استفاده شود كه در مقابل مواد خورنده بسيار مقاومت داشته باشند. در واقع براي نگهداري مواد خورنده بايد پوشش‌هاي مقاوم اعمال گردد.

مخازن گلاس لايند


فناوري گلاس لايند به فولاد به حق بيمه مخازن ذخيره آب تبديل شده است. صاحبان Aquastore مخازن با روكش شيشه اي را به دلايل ديگر به ساير طرح هاي مخزن انتخاب مي كنند:

    هرگز به رنگ كردن احتياج نداريد
    مخازن گلس لايند با استفاده از فناوري پوشش Vitrium توليد شده با Ti02 توليد مي شوند
    فناوري Edgecoat II ، فرآيند تنها در جهان است كه محصور سازي مطلوب شيشه را در تمام (4) چهار طرف ورق فراهم مي كند
    مخازن استيل با روكش شيشه Aquastore نسبت به ساير طرح هاي مخزن ، داراي طول عمر بيشتري است
    سريعترين زمان ساخت و ساز - مونتاژ آسان بدون جرثقيل يا تجهيزات ويژه
    قابل تحقق براي تأمين نيازهاي آينده
    طرح ها ، گزينه ها و لوازم جانبي خاص مخزن براي رفع نيازهاي مشتري
    كمترين هزينه چرخه عمر ساير طرح هاي مخزن موجود


مهندسي براي عملكرد


    طرح هاي مخزن گلاس لايند داراي استانداردهاي شناخته شده اي است كه از مخازن ذخيره آب و خدمات شهري و صنعتي با كيفيت و ماندگاري برخوردار است. مواد با دقت انتخاب شده و براي مطابقت با مشخصات سفت و سخت بررسي مي شوند. اين استانداردهاي طراحي و مواد در هزاران تانك در سراسر جهان اثبات شده است. CST مخازن را در تسهيلات داراي گواهينامه ISO 9001: 2015 توليد مي كند.

    آيا به دنبال محصول مناسب براي برنامه بعدي خود هستيد؟ مقاله فني را در اينجا بخوانيد كه انواع مواد را با استفاده از CST در مقابل مواد رقيب كمتر نشان مي دهد.


محافظت از كاتديك


سيستم حفاظت كاتديك شامل آندهاي قرباني است كه خوردگي را كاهش مي دهد و از سطوح غوطه وري داخلي مخزن محافظت مي كند. سيستم حفاظت كاتدي در گارانتي مخازن گنجانيده شده است. اين سيستم ساده ، قابل اعتماد است و فقط به حداقل بازرسي و نگهداري نياز دارد.
تاريخ ما

CST (سابقا A.O. اسميت) توليد مخازن شيشه اي به استيل و فولاد و سيلوهاي مخصوص بازار كشاورزي را با نام Harvestore® آغاز كرد. در دهه 1970 مخازن Aquastore براي استفاده در مصارف آب و فاضلاب شهري و صنعتي ساخته شد. استفاده از مخازن شيشه اي از آن زمان گسترش يافته است كه شامل برنامه هاي كاربردي مايع و هضم كننده هاي صنعتي مي باشد. هم اكنون بيش از 100000 مخزن شيشه اي در بيش از 70 كشور جهان نصب شده است.


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۵:۳۵ توسط:irmakhzan موضوع:

اهميت پوشش ضد حريق

اهميت پوشش ضد حريق در آتش‌سوزي و يا حريق

اهميت پوشش ضد حريق در آتش سوزي و حريق بايد مورد توجه باشد. آتش‌سوزي و يا حريق را به عنوان يكي از قديمي ترين بلاياي طبيعي مي شناسيم كه در صرف مدت زمان بسيار كوتاه و كم، تمامي دارايي، سلامتي و حتي جان انسان ها را به خطر اندازد.

براي درك بهتر مفهوم حريق بايد گفت كه اين بلاي طبيعي شامل سوختن شديد لوازم قابل سوختني مي شود و  شامل آتشي نا خواسته و حتي گاهي از كنترل خارج شده، مي شود كه  دود، حرارت و نور زيادي را در پي دارد. حال به بيان مفهوم آتش سوزي مي پردازيم، اين بلا شامل آتشي مي باشد كه از منبعي كه سر منشا آن حرارت و غير قابل كنترل است، سرچشمه مي گيرد و توسط نيروي حرارتي شروع به گسترش و زياد شدن، مي شود.

خسارات ناشي از آتش سوزي

خسارت ناشي از آتش سوزي، در صورتي كه به موقع براي مهار آن تلاش نشود، بسيار جبران ناپذير خواهد بود. بعضي اوقات آتش‌سوزي، به همراه ديگر اتفاقات طبيعي مانند زلزله همراه است و يا بعد از آن‌ها اتفاق مييفتد. مي توان گفت كه خساراتي كه در حريق ثانويه است، مي تواند بيشتر از خسارات هاي حادثه اوليه باشد.

انواع آتش‌سوزي چيست

آتش‌سوزي بر طبق نوع سرچشمه آن و همچنين نوع موادي كه سوختي هستند، به چهار تا پنج گونه تقسيم مي شوند كه بر اساس استاندارد انگلستانBS و يا  استاندارد آمريكاNFPA هستند.

 • گروه A

شامل حريق مواد خشك مي شود، مانند چوب، كاغذ، پارچه و مانند اين ها است.

 • گروه B

شامل حريق مواد مي شود كه مايع هستند مانند الكل، نفت، بنزين، گازوئيل و ساير سوخت هاي مايع است.

 • گروه C

شامل حريق‌هايي است كه در آن ها، الكتريسيته عاملي است كه در آنها دخالت دارد و يا هر چيزي كه تحت اثر الكتريسيته قرار دارد كه اين نوع حريق مي‌تواند حريق هايي را به وجود آورد كه از انواع ديگر هستند.

 • گروه D

شامل حريق مواد هاي گازي مانند بوتان، پروپان و گاز طبيعي است.

 • گروه E

شامل حريق هايي مي شود كه مربوط به فلزاتي است كه قابليت اشتعال دارند همانند منيزيم ، پتاسيم ، سديم و آلومينيوم.

 • گروه K

شامل حريق مواد غذايي مي شود كه بر اساس استاندارد كشور آمريكا است.

اين تقسيم بندي در استاندارد هاي اروپايي  يك تفاوت اساسي دارد كه شامل از هم جدا كردن مايعات در برابر گازهاي  قابل اشتعال پذير مي‌باشد. در استاندارد اروپايي كلاس هاي A و B شبيه به استاندارد هاي آمريكايي است و همچنين استاندارد C شامل گازهاي قابل اشتعال مي شود. به همين دليل كلاس هاي فلزات آتش گير E نام گذاري شده اند. كلاس D نيز مشابه بوده و كلاسk  را در استاندارد اروپايي F مي نامند.

تمامي آتش ها مانند هم نيستند. سوخت‌ مختلف باشد، آتش هاي گوناگوني را ايجاد مي‌كند و  عوامل حفاظتي متفاوتي را نياز دارد.

در اين مقاله و در ادامه با انواع روش هاي فعال (Active) و غير فعال (Passive) كه براي مراقبت در برابر حريق بر طبق انواع آتش ها است، آشنا خواهيم شد.

 

انواع آتش سوزي ها بر طبق نوع موادي كه سوختني هستند

با توجه به نوع هاي گوناگون مواد سوختني، حريق به دليل شعله ور شدن، 2 نوع از مواد را به وجود مي آورد:

1-        مواد سلولزي شامل چوب ، فرش، پرده، كاغذ، موكت و  غيره مي شود و در هنگام آتش سوزي اين دسته از مواد، آن را آتش سوزي سلولزي مي نامند.

2-        مواد هيدروكربني همانند: نفت، گاز، بنزين ، ميعانات گازي و غيره است و در نتيجه آتش سوزي اين دسته مواد را آتش سوزي هيدروكربني مي نامند.

 

آتش سوزي سلولزي :

اين دسته از آتش سوزي شامل 3 دوره زماني مي شوند كه دوره زماني اول را كه دوره رشد حريق مي نامند، دما را بعد از گذشت حدودا 60 دقيقه به حدود 930 درجه سانتي گراد افزايش پيدا مي كند و بعد از طي شدن 120 دقيقه با ازدياد حريق دماي آتش حدود 1000 درجه سانتي گراد خواهد شد. كه مرحله توسعه حريق نام گذاري شده است ، بعد از سپري 120 دقيقه سرعت انتشار حريق و همچنين دماي با شيب نسبتا كمي، ثابت مانده و تا هنگامي كه مواد اشتعال پذير از بين بروند و  مرحله سوم حريق كه تمامي ابعاد حريق رو به نزول است آغاز  مي شود و در اين زمان دما با شيب حدودا تندي سقوط مي كند.


  در دو مرحله امكان فرو پاشي سازه ها در برابر حريق كه به دليل ايجاد شوك حرارتي است، وجود دارد و اين مراحل شامل دوره رشد حريق و همچنين دوره كاهش حريق مي شود . (نمودار شماره 1)

نمودار آتش سوزي سلولزيك در ضد حريق آتش پاد سازه ايرانيان

 

آتش سوزي هيدروكربني :

در آتش سوزي هايي كه به دليل اشتعال موادي به نام هيدروكربن است، دماي حريق بعد از گذشت 5 دقيقه به حدود 1093 درجه سانتي گراد خواهد رسيد و تا اتمام اين دسته از مواد دماي حريق تقريبا ثابت است و در حدود 1100 تا 1200 درجه سانتي گراد باقي مي ماند. (نمودار شماره 2)

 

نمودار آتش سوزي هيدروكربني در ضد حريق آتش پاد سازه ايرانيان

 

با مقايسه ساده بين آتش سوزي سلولزي و هيدروكربني ديديم كه آتش سوزي هاي هيدروكربني اثري مخرب تر در دقايق آغازي حريق دارند. نمودار مقايسه بين حريق هيدروكربني و همچنين حريق سلولزي نشان داده شده است. (نمودار شماره 3)

محور قرمز مربوط به آتش سوزي هيدروكربني

محور آبي مربوط به آتش سوزي سلولزيك

نمودار مقايسه آتش سوزي سلولزيك و هيدروكربني در ضد حريق آتش پاد سازه ايرانيان

 

اثرات حريق روي سازه هاي فولادي و سازه هاي بتني :

المان هاي فلزي فولادي در برابر حريق تا ميزان دماي بحراني 537 درجه سانتي گراد را دوام مي آورد و بالاتر از اين ميزان دما مقاومت خود را از دست مي دهد و تغيير شكل پيدا مي كند و باعث كاهش مقاومت كششي و در نتيجه افزايش طول و خم شدن آن مي شود. اگر حريق سلولزي كمتر از 1 ساعت ادامه داشته باشد مي تواند يك سازه فلزي را تغيير شكل دهد و متحمل خسارت و فروپاشي شود. در سازه هاي بتني  به دليل تركيدن بتن Spalling و قرار گرفتن بتن در برابر آتش ،تكه هاي بزرگ و كوچك بتن از سطح جدا شده و ضخامت مقطع بتن كاهش مي يابد و المان بتني قادر به تحمل وزن بارها و فشارها نيستند . تمامي تكه ها كه از سطح جدا مي شوند، همانند تركش عمل مي كنند و سبب ايجاد خسارت،جلوگيري از انجام عمليات اطفاء حريق توسط نيروهاي آتش نشاني مي شود و در كل بتن هدايت حرارتي و وزن مخصوص بسيار بالايي در برابر پوشش هاي ضد حريق دارد و استفاده از بتن بعنوان پوشش مناسب در برابر حريق مناسب نمي باشد. تركيده شدن بتن در برابر تبخير رطوبت بتن ، چگالي زياد بتن ، تراكم زياد بتن ،  تنش هاي فشاري به دليل بارهاي خارجي ، افزايش ناگهاني دما بوجود مي آيد. به دليل وجود انواع بارهايي كه بر روي المان سازه و تحمل فشار هاي گوناگون ، به دليل كم شدن ضخامت مقطع بتني و مقاومت مكانيكي سازه در برابر حرارت هاي ناشي از حريق، انتظار تخريب سازه ها به ويژه فولادي را داشته باشيم. با توجه به نمودار هاي بالا انتخاب پوشش هاي مقاوم در برابر حريق براي سازه هاي بتني و فولادي و فلزي بسيار ضروري مي باشد.

نمودار حريق هيدروكربني در داخل تونل :

در داخل تونل ها به دليل ايجاد آتش سوزي هيدروكربني انتظار بالا رفتن دما در حدود 1100 درجه سانتيگراد است و بر اساس تست هاي انجام شده به اين نتيجه رسيده اند كه دما در داخل تونل بعد از طي 60 دقيقه تا حدود 1350 درجه سانتيگراد، با توجه به بسته بودن و محصور بودن محيط تونل ، بالا مي رود و بعد از طي 120 دقيقه دما در حدود 1200 درجه سانتيگراد باقي مي ماند و در نتيجه بتن سطح تونل در دماي  700-800 درجه سانتي گراد روبه تخريب و متلاشي شدن مي رود، بنابراين اهميت پوشش ضد حريق در داخل تونل ها بسيار بالا است.

 نمودار زير (نمودار RWS) به خوبي نشان دهنده دماي داخل تونل در برابر آتش سوزي است.

 

 نمودار RWS حريق داخل تونل در ضد حريق آتش پاد سازه ايرانيان

 

به دليل اهيمت پوشش هاي ضد حريق بايد در انتخاب متريال هاي ضد حريق دقت شود:

1-     آيا متريال ضد حريق  تائيديه UL را دارد يا خير ؟

(كه بايد در سايت UL چك شود)

2-     آيا متريال ضد حريق  داراي دانسيته يعني وزن مخصوص و مناسب با نوع آتش سوزي سلولزيك و هيدروكربني مي باشد يا خير ؟

براي آتش سوزي هاي هيدروكربني بر اساس API 2218 و راهنماي HSE-322-01 شركت ملي نفت و صنايع پتروشيمي ايران متريال انتخابي بايد دانسيته بين 700 الي 800  Kg/m3 باشد و كمتر از اين (600-700  Kg/m3) براي درون ساختمان ها و محيط هاي بسته مناسب است و كمتر از دانسيته 600  Kg/m3 مناسب براي آتش سوزي هاي سلولزيك است.

3-     آيا متريال ضد حريق انتخابي براي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي علاوه بر داشتن UL 1709 كه تنها به دست مراكز كمي در جهان با نظارت  UL صادر مي شود ، داراي تائيديه تست هاي انفجار Blast Over Pressure و Jet Fire ، فشار آب آتش نشاني و همچنين Gasafe ، تست هاي شرايط محيطي (آب ، باد ، خاك ، اسيد ، نمك و  غيره) ، تست چسبندگي و  مانند اين ها را دارد يا خير ؟

4-     آيا متريال ضد حريق انتخابي روش اعمال مناسب ، سهولت در اجرا و مهم ترين شرايط يعني بهره مندي از زير سازي (توري مناسب ، پين مناسب ، پرايمر مناسب و  غيره) مي باشد يا خير ؟

5-     آيا محصولات ضد حريق براي آتش سوزي هاي هيدروكربني برروي سطح سازه ها به درستي اعمال مي شوند يا خير ؟

متريال هاي پاششي ضد حريق (SFRM) در صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي كه احتمال زياد وقوع انفجار است بايد حتما برروي سطح اعمال شوند و نبايد روي توري هايي با نام متال لت كه چشمه هاي كوچكي هستند اعمال شوند يعني براي بخش هايي كه بصورت باكس و يا كانتور اجرا مي شوند پشت آن ها خالي بوده و بايد حتما با متريال پر شوند. يعني در سيستم پوشش هاي ضد حريق توري فقط در يك سوم مياني متريال قرار بگيرد و  نقش پيوند دهنده متريال را بازي كند نه سطح اتكاي متريال.

 

در هنگام ايجاد حريق عوامل مختلفي روي شدت و تاثير حريق موثر هستند كه اين عوامل عبارت هستند از نوع و ميزان مواد سوختني ، مصالح به كار رفته در بنا ، سرعت و جهت باد، كانال هاي بنا ، شرايط و دماي محيط و  مانند اين ها.

حرارت به 3 طرق منتقل مي شود:

1-     جابه جايي

2-     هدايتي

3-     تشعشعي

مهمترين عامل در انتقال حرارت ناشي از حريق به سطوح مختلف به ويژه سازه هاي فلزي و بتني از طريق تشعشع حرارتي است كه در گرو ميزان وسعت حريق، زاويه تابش به سطح و ميزان رطوبت موجود در هوا است.

جهات گسترش آتش سوزي به چه صورت است

 1ـ افقي         2ـ عمودي

عوامل گسترش آتش سوزي بصورت افقي عبارتند از:

ـ سرعت انتقال آتش در موارد گوناگون  ـ انتقال حرارت به صورت تشعشعي   ـ انفجار ناشي از احتراق و فشار   ـ ريختن مايعات قابل اشتعال و جاري شدن  ـ باد 

عوامل توسعه آتش سوزي بصورت عمودي چيست

آتش سوزي به صورت عمودي سرعت بالاتري از افقي دارد و عوامل آن عبارتند از:

1ـ كانال كابل هاي برق، كولر و تهويه

2ـ كانال آسانسورها

3ـ پنجره‌ها

4ـ راهروها و پله‌ها

5ـ روزنه و منافذ سقف‌هاي كاذب

پدافند عامل در برابر حريق "Active Fire Protection"AFP :

پدافند عامل در برابر حريق يعني استفاده از ابزار ، تجهيزات و وسايل مورد نياز در جهت كنترل در آوردن حريق و از بين بردن آن است. اين ابزار به صورت دستي و يا به  اتوماتيك و الكترونيك در هنگام وقوع حريق به كار مي افتند و اين تجهيزات مي تواند به انواع ديتكتورهاي گاز و يا دود Fire Detection ، شبكه بارنده Sprinkler Systems، سيستم هاي لوله كشي آب آتش نشاني، هشدار دهنده ها Fire Alarm Systems، پرده هاي دود و  غيره اشاره نمود. تمامي سيستم هانيازمند بازرسي دوره اي و مداوم هستند تا در صورت وقوع حريق به درستي وظايف خود را انجام دهند.

تعريف پدافند غير عامل در برابر حريق "Passive Fire Protection"PFP :

 (ASFP) انجمن تخصصي محافظت در برابر آتش :

  پدافند غير عامل در برابر حريق به دنبال كاهش سرعت انتشار و همچنين اثرات ناشي از حريق و جلوگيري از فرو پاشي المان هاي مهم سازه مانند تير ها و ستون هاي باربر در آتش سوزي است و لذا PFP كه يك عنصر جدائي ناپذير است، براي محافظت و ايمني ساختمان ها در برابر حريق استفاده مي شود .

 (API) موسسه نفت آمريكا :

 پدافند غير عامل در برابر حريق به معني پوشش دادن يا مانع شدن از رسيدن گرماي ناشي از حريق به سطوح گوناگوني از قبيل چوب ، فلز و غيره مي باشد كه بدون دخالت اضافي است .

 

شركت آتش پاد سازه ايرانيان با تكيه بر نيروهاي با تجربه و بهره گيري از ماشين آلات بروز دنيا و استفاده از محصولات با كيفيت و مطرح جهاني همانند Promat - Cafco ، Albi  ، ايزولاتك آمريكا و نفتاب ايران كه همگي براساس استانداردهاي بين المللي ساخته و داراي تائيديه تمامي تست هاي واجد الشرايط ساختماني و صنايع نفت و گاز مي باشد در بخش پدافند غير عامل در برابر حريق (PFP) ، رنگ آميزي و عايق هاي صنعتي مشغول به فعاليت مي باشد. لطفا با ايستا پليمر شريف تماس بگيريد.

محصولات پيشنهادي اين شركت جهت پوشش هاي ضد حريق براي آتش سوزي هاي سلولزيك و هيدروكربني به شرح زير مي باشد :

 

آتش سوزي هاي سلولزيك (ساختماني) :

1- كافكو 300 (Cafco300)   Type 300or : اين محصولات پايه گچي است و دانسيته در حدود 240-300  Kg/m3 دارد و  تا 4 ساعت در برابر حريق مقاوم است.

2- كافكو 400 (Cafco400)  Type 400 or  : اين محصولات پايه سيماني دارد و دانسيته اي در حدود 405-400  Kg/m3 دارد و مي تواند تا 4 ساعت در برابر حريق مقاومت داشته باشد.

3- رنگ متورم شونده دبليو بي 3 (Cafco WB3)  Type WB3 , Type WB4 , Type WB5Or : اين محصولات پايه آبي دارد و براي مكان هايي است كه المان هاي سازه بايد مشخص باشند و در هنگام اعمال، كمترين ضخامت ممكن را داشته باشد و  تا 3 ساعت در برابر حريق مقاوم باشد.

آتش سوزي هاي هيدروكربني (صنعتي و پالايشگاهي) :

1- كافكو فندولايت ام 2 (Cafco Fendolite MII)   Type MII Or :اين محصولات پايه سيماني دارد و با دانسيته اي برابر با 704 الي 775  Kg/m3 مي تواند تا 4 ساعت در برابر حريق مقاومت از خود نشان دهد و مناسب براي محيط هاي باز و آتش سوزي هاي هيدروكربني ، تونل ها ، صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي ها است.

2- رنگ متورم شونده Albi Clad 800 : اين محصول تنها رنگ متورم شونده تك جزئي  بوده كه براي آتش سوزي هاي هيدروكربني در صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي ها استفاده مي شود.

3- رنگ متورم شونده Firetex M90 : رنگ ضد حريق فايرتكس ام 90 يك رنگ 2 جزئي اپوكسي است كه بر طبق تكنولوژي در برابر آتش سوزي هاي هيدروكربني و سناريوهاي احتمالي حريق هاي هيدروكربني از قبيل Pool Fire ، Jet Fire ، Blast Over Pressure و ... مقاومت دارد و در اين رابطه داراي تمامي تائيديه هاي UL (UL1709) ، BS (BS 476) ، DNV مي باشد.

*علاوه بر محصولات فوق بردهاي ضد حريق و ضد انفجار همانند Durasteel , Promatect H , Promatect T و ... براي ضد انفجار نمودن و ضد حريق كردن تجهيزات ، اتاق هاي كنترل ، جداسازي فضاها ، محافظت كابل ها و محافظت سازه ها نيز بسيار پر كاربرد هستند .

 

* ديگر دسته از محصولات ضد حريق سيستم هاي آتش بند و دودبند(Fire Stopها) است كه به منظور جلوگيري از گسترش و انتشار حريق و جلوگيري از نفوذ دود استفاده مي شود .

 

 نكته بسيار كليدي :

تمامي محصولات پوشش ضد حريق بايد داراي استانداردهاي زير باشند زيرا كه اين استانداردها تضمين كننده استفاده از محصولي مي باشند كه كارايي و كيفيت محافظت در برابر حريق خود را بعد از چند سال و پس از بهره برداري از ساختمان ها و صنايع كه بعد از ايجاد آتش است، نشان خواهند داد لذا بايد در انتخاب محصول در زمان خريد و استفاده، به نكات گفته شده در بالا و داشتن استانداردهاي لازم بسيار اهميت دهيد .

 

استانداردها و آئين نامه هاي مقابله با حريق  " مرجع و روش هاي تست"   : (حداقل استانداردهاي مورد نياز و اجباري)

 

صنعت ساختماني :

1-      مبحث سوم يعني مقررات ملي ساختمان ها

2-      استاندارد به نام BS

3-      آئين نامه هايي به نام IBC ، UBC ، NFPA5000 ، NFPA 251

4-      UL263 كه يك روش تست است

5-      آئين نامه هاي محافظتي سازه ها در مقابل آتش - مركز هاي راه ، مسكن و همچنين شهرسازي

6-      ASTM E119 كه روش تست مي باشد

 • ناظر بر اجراي تمام استاندارد هاي آتش سوزي در بخش ساختماني، سازمان هاي آتش نشاني در شهر هاي مختلف كشور هستند.

 

صنعت نفت ، گاز و پتروشيمي :

1-      API 2218 آئين نامه اصلي است

2-      DNV كه استاندارد سكو است

3-      استانداردBS

4-      ISO 22899 كه استاندارد Jetfire مي باشد

5-      BS 476 روش تست است

6-      BS 8202-Part 1 شامل روش تست و اجرا

7-      OTI 95634 استاندارد Jetfire براي سكوها

8-      Norsok استاندارد است

9-  UL 1709 تست اصلي و مورد نياز صنعت نفت و گاز  و UL1709 LNG Immersion Test (Cryogenic Spill)

10-   Gasafe كه روش تست است

11-      آئين نامه HSE322-01 شركت هاي ملي نفت و همچنين صنايع پتروشيمي ايران

12-  ISO 834

13-  FM (Factory Mutal) (LPG structural protection & hose stream test)

14-  Lloyds Register (Blast Over Pressure)

15-  NFPA 251 & 58 (Hose Stream Test) و ... .

 

 • تامين كالا داراي شرايط خاصي مي باشد كه تضمين كننده كيفيت و همچنين ايمني استاندارد است، علاوه بر دارا بودن استاندارد هاي آتش كه به آن ها اشاره شد، كالا هاي ارائه شده بايد داراي استاندارد هاي پايه اي زير نيز باشند:

 

 • دانسيته

ASTM E-605

 • مقاومت فشاري

ASTM E-761

 • هوازدگي

ASTM E-859

 • هوازدگي در جريان شديد هوا

ASTM E-859 , UMC STD 6-1

 • خوردگي

ASTM E-937

 • چسبندگي در ضربه

ASTM E-760

 • تغيير شكل

ASTM E-759

 • سختي

ASTM C-569

 • رشد قارچ

ASTM G-21

 • رفتار آتشگيري سطح

ASTM E-84

 


برچسب: پوشش ضد حريق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۶:۳۸ توسط:irmakhzan موضوع:

تانكر آب؛ انواع مختلف، كاربردها و فوايد بي شمار آن

تانكر آب يا مخزن آب يك ظرف بزرگ براي ذخيره‌ كردن آب است. بشر همواره در طول تاريخ به يك تانكر آب، براي ذخيره‌ و جمع آوري كردن آب براي آشاميدن، آبياري درختان، گياهان و محصولات كشاورزي، خاموش كردن آتش، سيراب كردن دام و طيور خود، ساخت مواد مختلف از جمله شيميايي، صنعتي، پخت غذا و همينطور بسياري از كارهاي ديگر؛ نيازمند بوده است.

قيمت مخزن آب قيمت وان پلي اتيلن قيمت تانكر آب قيمت منبع آب قيمت مخزن پلي اتيلن

 

فروش مخازن پلي اتيلن در تهران :

 

مخزن پلي اتيلن تهران


در صورتي كه حجم خريد شما مشتريان گرامي در شهرهاي تهران، كرج و ساري بيش از ۸۰۰ هزارتومان باشد هزينه ارسال مخازن و وان هاي پلي اتيلن و پلاستيكي رايگان خواهد بود.

قيمت درج شده مخازن و وان ها، آخرين قيمت محصولات ما مي باشند. در صورتي كه هر گونه تغيير قيمتي بر روي محصولات اعمال شود از همين صفحه اطلاع رساني خواهد شد.

فروش تانكر آب پلي اتيلن در ساير شهرهاي ايران :

خريد هاي مشتريان تانكر آب ساير شهر ها در صورتي كه حجم خريد بيش از هشنصد هزارتومن شود هزينه ارسال توسط باربري تا دفتر باربري در شهرستان رايگان است. براي سفارش هاي زير مبلغ فوق هزينه ارسال برعهده مشتري خواهد بود.

 

مخزن پلي اتيلن چيست؟

 

مخزن پلي اتيلن يكي از انواع مخازن ذخيره سازي آب و مايعات است كه اصلي ترين ماده ي استفاده شده در توليد آن پلي اتيلن است.پلي اتيلن نوعي پليمر است كه از تركيب كربن و هيدروژن ساخته شده است. در حال حاضر پرفروشترين مخازن ذخيره سازي در ايران مخازن پلي اتيلني هستند

دلايل جايگزيني مخازن پلي اتيلن با مخازن فلزي

به دليل ويژگي ها و مزاياي مخازن پلي اتيلن نظير مقاومت در برابر خوردگي و فرسايش-قابليت نصب و جابه جايي آسان-قيمت كمتر-نظافت و شستشوي آسان تر- وزن كم و طول عمر بسيار بالا و... بسياري از مشتريان درحال جايگزني مخازن فلزي و يا بتني با مخازن پلي اتيلني هستند.

 

آيا مي توان آب شرب را درون مخزن آب پلي اتيلن ذخيره سازي كرد؟

بله. در حال حاضر بهترين گزينه براي ذخيره سازي آب شرب در جهان، مخازن پلي اتيلني هستند. البته به شرطي كه از مواد با كيفيت و غير بازيافتي در توليد آنها استفاده شده باشد. پس در هنگام خريد اولاً از برند و فروشگاه معتبري خريداري كنيد و ثانياً گواهي نامه هاي استاندارد و بهداشتي محصول را درخواست و استعلام نماييد.

 

چرا قيمت مخزن پلي اتيلن بعضي از شركت ها نسبت به نرم بازار پايين تر است؟

استفاده از مواد اوليه بي كيفيت و بازيافتي، گارانتي و خدمات پس از فروش غير واقعي، كمتر بودن حجم واقعي مخزن با حجم اسمي آن، عدم رعايت استانداردها صنعتي و بهداشتي و ... از جمله عوامل اصلي قيمت پايين تر مخازن پلي اتيلن بعضي از برندها در بازار است.

از كجا و چگونه مخزن پلي اتيلن بهداشتي و با كيفيت خريداري كنيم؟

اگر به دنبال خريد مخزن پلي اتيلن با كيفيت و بهداشتي به همراه گارانتي و خدمات پس از فروش واقعي با خدمات حمل رايگان و ارسال فوري هستيد فروشگاه مخزن آب دات كام به عنوان تنها فروشگاه آنلاين مخازن پلي اتيلن در ايران يكي از بهترين گزينه ها خواهد بود. در فروشگاه ايستا پليمر شريف به صورت اينترنتي، تلفني و حضوري امكان خريد با خدمات ارسال به سراسر كشور وجود دارد.

منبع: https://makhzaneab.com


برچسب: مخزن آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۸:۵۸ توسط:irmakhzan موضوع: